Надувани цени на процесорите

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,273
4,651
Ethermine
www.facebook.com
Како контра на темата за графички карти ке пишуваме тука за процесорите :)
Сите AMD Ryzen процесори од 3600 па нагоре ке бидаат наскоро со покачени цени заради големата побарувачка за мајнинг на Raptoreum коинот базиран на Ghostrider алгоритмот.
Што е предноста тука ? Еден Ryzen 3600 процесор ваде месечна заработка одприлика 45-50$ со платена струја односно мала потрошувачка од скоро 100w.
Така да очекувам за скоро да има и драстични поскапувања на процесорите како што зема се поголем замав и мајнингот со процесори.
За подетални информации тука :
View: https://www.youtube.com/watch?v=aByOcD7UPC0&ab_channel=CryptoLife3000

Се надевам дека сте снабдени доволно со процесори за гејминг во теков за зимскива идила :D
 

Sancho Sanchez

Gaining Experience
12 октомври 2016
251
274
Да тибам сите програмери што во 2021ва сеуште стартуваат крипто проекти базирани на proof-of-work.

Цент аир да не видат и сите да бидат испозатворени од регулаторните агенции.
 

Sancho Sanchez

Gaining Experience
12 октомври 2016
251
274
Не помага ништо прогресивно.

Таму кај што има профит човекот стално ќе најде начин да го собере.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
234
401
Како контра на темата за графички карти ке пишуваме тука за процесорите :)
Сите AMD Ryzen процесори од 3600 па нагоре ке бидаат наскоро со покачени цени заради големата побарувачка за мајнинг на Raptoreum коинот базиран на Ghostrider алгоритмот.
Што е предноста тука ? Еден Ryzen 3600 процесор ваде месечна заработка одприлика 45-50$ со платена струја односно мала потрошувачка од скоро 100w.
Така да очекувам за скоро да има и драстични поскапувања на процесорите како што зема се поголем замав и мајнингот со процесори.
За подетални информации тука :
View: https://www.youtube.com/watch?v=aByOcD7UPC0&ab_channel=CryptoLife3000

Се надевам дека сте снабдени доволно со процесори за гејминг во теков за зимскива идила :D
Ајмо Чиа втори дел.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,032
11,469
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Нема да се деси тоа ;)
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
913
761
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
Има еден збор ... Инфлација
 

gamer-eddie

Practice makes perfect
22 април 2007
1,063
1,638
Skopje
gamer-eddie's setup  
Processor & Cooler
CPU i7 4790К Deep Cool Captain 360EX
Motherboard
Asus Maximus 7 Formula
Storage
Bunch Of Disks
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
32GB Kingston Beast 2400mhz
Video card
OnBoard madafakaz :) & понекад GTX 980Ti Matrix
Case
Corsair 780T
Mouse
R.A.T. 7
Keyboard
Asus Cerberus
Audio
Logitech G330
Monitor
BENQ GW2760
OS
Windows 7 Ultimate 64bit & гомноно 10-ка

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
803
568
Ej daj kupete so vreme procesori koj ke ve cita posle kako kukate na 300+ stranici deka bile skapi I nemalo za gejmerite radi majnerite :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,030
5,301
Decki nema programi sto gi iskoristuvaat procesorive do max, ne se zamarajte i terajte so quad core uste dolgo vreme.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,299
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно