• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Надополнување на Полисата за приватност

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Извршено е надополнување на полисата за приватност. Измените се однесуваат на споделувањето на информациите кои IT.com.mk ги поседува со надлежните органи при процес на предистражна постапка, истрага или истражување.

Изменет дел:
Вашите информации исто така се зачувуваат и со цел да овозможиме надзор и сигурност на нашите услуги и сервери, да спречиме измами и други сериозни оштетувања. На барање од правни субјекти или на органите кои вршат предистражна постапка, IT.com.mk може самоиницијативно да сподели информации кои мисли дека се потребни со цел помагање во истрага или истражување. За да информациите кои IT.com.mk или IWM Network ги поседува целосно се споделат со државните органи потребен е судски налог.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,356
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно