• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Надградувачки Кит за АМ4

  • Ја почнал/а темата
  • #1

malimali

Gaining Experience
17 јануари 2011
119
57
Поздрав до сите
Моментално купив Рајзен 3600 процесор но имам постара верзија на кулер Cooler master hyper evo 212, би сакал да купам надградувачки кит за АМ4 да можам да го инсталиран кулерот, слушнав дека имало па сеа живи здрави
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

malimali

Gaining Experience
17 јануари 2011
119
57
Може да се затвори темата
Јас некако го решив проблемот и сега за сега е супер, ми спушти 15 степени на температура :)
Искористени се истите штрафчиња од стариот држач само што се префрлени на другата дупка за стегање на кулерот, се надевам на некого ке му користи решението.
Cooler Master Hyper Evo 212.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
829,381
Членови
28,644
Најнов член
Soci#
На врв Дно