1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Надградба на SSD на МBA 2017

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од Petarys, 4 Јуни 2019.

 1. Petarys

  Petarys
  Intern

  19
  27
  28 Јули 2009
  Машко
  Web Developer
  Здраво.

  Дали има некој надградено ССД од вас и какво ССД имате употребено? Според она што го истражив, потребен е дополнителен адаптер како на сликата, но не знам дали да го порачувам од Амазон или да го барам по продавнициве кај нас.
  [​IMG]

  Исто се мислам меѓу Кингстон и Гигабајт ССД од 256, двата се горе долу иста цена, некои 3500/3600. Секој совет е добредојден.
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,286
  2,855
  4 Септември 2008
  Apple за тие модели користат proprietary port (PCIe, слично на m.2 ама не е исто), барај конкретно такво SSD не си играј со адаптери.
   
  goranzoran, bxxxn, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Perelovski

  Perelovski
  Intern

  4
  2
  6 Август 2018
  Машко
  На Petarys му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Delta111
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  932
 2. D
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  3,662
 3. NecrotoX
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,401
 4. Banjifiko
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,216
 5. olikomerc
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  257
Вчитување...

Сподели

Вчитување...