Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

На кој начин можам да примам пари онлајн од Македонски купувачи?

Gymblonski

Gaining Experience
28 септември 2018
86
66
Ако имам своја web страна каде што продавам работи, да ли има начин македонски купувачи
да можат да купат работи со нивни картички? Проверив cPay и HalkPay али мора да се регистрира фирма.
Има нешто по едноставно? Skrill дали би можело на пример?
Вакво нешто
Screenshot_53.png
или
Screenshot_54.png
 
Последна промена:

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.261
12.098
Скопје
androgaming.com
Да ама ако стигаат парите во МК на трансакциска ќе имаш проблем со УЈП


 • Square: New or new-to-online businesses needing an easy, immediate, and affordable solution
 • PayPal: Adding a user-friendly checkout to any site
 • Stripe: Online startups and anyone wanting a custom online checkout
 • Payment Depot: Growing and established businesses looking for the cheapest option
 • Shopify: Ecommerce or online retail businesses
 • Stax: High-volume businesses wanting recurring billing, virtual terminal, and invoicing tools
 • PaymentCloud: High-risk businesses
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.246
1.432
Stripe е најдобар начин, но сепак не знам за кај нас како ќе функционира, пошто сме едни од најлошите земји во светот за вакви понапредни работи.
 

Gymblonski

Gaining Experience
28 септември 2018
86
66
Да ама ако стигаат парите во МК на трансакциска ќе имаш проблем со УЈП


 • Square: New or new-to-online businesses needing an easy, immediate, and affordable solution
 • PayPal: Adding a user-friendly checkout to any site
 • Stripe: Online startups and anyone wanting a custom online checkout
 • Payment Depot: Growing and established businesses looking for the cheapest option
 • Shopify: Ecommerce or online retail businesses
 • Stax: High-volume businesses wanting recurring billing, virtual terminal, and invoicing tools
 • PaymentCloud: High-risk businesses
Немора на македонска трансакција, на што било може
само да можат македонски купувачи на тој начин како на сликите
да купуват
Мислењето е автоматски споено:

Да ама ако стигаат парите во МК на трансакциска ќе имаш проблем со УЈП


 • Square: New or new-to-online businesses needing an easy, immediate, and affordable solution
 • PayPal: Adding a user-friendly checkout to any site
 • Stripe: Online startups and anyone wanting a custom online checkout
 • Payment Depot: Growing and established businesses looking for the cheapest option
 • Shopify: Ecommerce or online retail businesses
 • Stax: High-volume businesses wanting recurring billing, virtual terminal, and invoicing tools
 • PaymentCloud: High-risk businesses
Немора на македонска трансакција, на што било може
само да можат македонски купувачи на тој начин како на сликите
да купуват
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.246
1.432
Немора на македонска трансакција, на што било може
само да можат македонски купувачи на тој начин како на сликите
да купуват
Мислењето е автоматски споено:


Немора на македонска трансакција, на што било може
само да можат македонски купувачи на тој начин како на сликите
да купуват
Абе они ќе си купуваат, ама ти како ќе ги примиш парите, на која сметка?
 

Gymblonski

Gaining Experience
28 септември 2018
86
66
Абе они ќе си купуваат, ама ти како ќе ги примиш парите, на која сметка?
На stripe акаунт ако може така и после ке најдам начин за вадење
Значи сигурно може со stripe? исти начин како на сликите во денари да се плаќа?
И да ли има врска од која држава е stripe акаунтот? сакам во денари денари да е checkout
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.261
12.098
Скопје
androgaming.com

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
Нема легален начин да продаваш а да не си правно лице. Може како трговец поединец тезга на зелено пазарче
 

Gymblonski

Gaining Experience
28 септември 2018
86
66
Абе какви денари нели рековме неможеш на трансакциска да примаш, ти рече не е проблем во странство ќе имаш сметка. Во која земја?

Што има врска трансакција. Сакам само кога некој ке кликне да купи нешто да му полсжува во денари колку треба да плати иначе United Kingdon bussiness account


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.261
12.098
Скопје
androgaming.com
Што има врска трансакција. Сакам само кога некој ке кликне да купи нешто да му полсжува во денари колку треба да плати иначе United Kingdon bussiness account


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

Па по кој курс ќе го рачунаш? На банката во UK ваљда, дали банката прима денари, не. Ти можеш да пишеш на продуктот што сакаш ама пејмент процесорот неможе да ти даде денари за странска банка.
 

nikle25

Intern
19 јануари 2022
1
0
На stripe акаунт ако може така и после ке најдам начин за вадење
Значи сигурно може со stripe? исти начин како на сликите во денари да се плаќа?
И да ли има врска од која држава е stripe акаунтот? сакам во денари денари да е checkout
Нема stripe во Македонија..т.е нема ништо во Македонија и јас барам начин
 

Атачменти

 • Screenshot_20220926-131727_Chrome.jpg
  Screenshot_20220926-131727_Chrome.jpg
  290,2 KB · Прегледи: 16

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
208
138
Преку Binance нема да може? Све да се плаќа со картичка, тебе да ти стигнат како Tether USDT. Идеш у менувачница после и си ги земаш.
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
964
1.066
Skopje
Како индивидуалец/физичко лице со регистриран акаунт од Македонија (македонска адреса) немаш опциј за пејмент процесор (да примаш средства).

Тој што ќе каже може - блада.

Што има врска трансакција. Сакам само кога некој ке кликне да купи нешто да му полсжува во денари колку треба да плати иначе United Kingdon bussiness account

Ќе отвориш фирма, ќе направиш веб, ќе напишеш тоа текстовите за услови, приватност, достави итн итн итн, ќе аплицираш за платежен портал (онлајн пејмент процесор/онлајн терминал или како и да го нарекуваат сега за ecommerce) и ќе добиеш тоа што го имаш како слика пратено горе. Првата ти е од НЛБ, втората ти пушува од Халк.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.035
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно