• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

на кој друг форум муабетите

на кој друг форум муабетите

 • кајгана форум

  Гласови: 4 10.3%
 • зазабава форум

  Гласови: 0 0.0%
 • 365 форум

  Гласови: 2 5.1%
 • марифет форум

  Гласови: 1 2.6%
 • мак трек форум

  Гласови: 1 2.6%
 • друг форум

  Гласови: 16 41.0%
 • ниеден

  Гласови: 15 38.5%

 • Вкупно гласале
  39
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
За почеток ако темава се коси со правилата на форумов, модераторите слободно може да ја избришат, ја поставувам чисто информативно без наведување на никакви линкови до другите форуми, а ќе ги замолам и членовите во нивните постови да не наведуваат линкови кон други форуми, исто така не наведувам ниту еден форум со слична содржина како IT.com.mk
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Јас муабетам на ит форумот и на бадијала форумот.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
jas na nikoj drug osven na moite 2 i na IT Forumot.
@MetalGear
Ako mislese deka jas sakam da reklamiram si zgresil.
Izvinete za Off-Topic.
Pozz
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
freaker знаеш дека темата ке излезе од контрола како и повеќето теми

има доста нови членови кои доаѓаат само да го рекламираат форумот и сајтов

ова тема е гнездо за тоа а админи/мод ке си имаат доста работа околу тоа
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
знам за тоа ама барем ќе ја видиме совесноста на членовите и кој е овде дојден за да придонесе а кој само за реклама, во секој случај ако излезе од контрола модераторите можат во секое време да ја избришат
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
јас пишував на мак трек форумот некое време ама после почнав со работа па исклучив и интернет некое време, и кога добив пак желба за муабетење почнав да пишувам овде, ама ми се враќа желба за star trek маубети така да сигурно ќе се вратам и таму, а може и да почнам и на уште некој форум да пишувам сега баш разгледувам на кој какви теми имаат какви се постовите
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Овде РЕДОВНО :), а понекогаш и бадијала и на некој странски. Ама таму одам повеќе за ресурси и слично.
Другите наши никогаш!! Не ми се допаѓаат.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
па да така е

јас на сите мои форуми и на форуми каде сум дел од тимот
1мак и едно 10тина странски

а од форуми кај не сум во тимот само тука :)
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Hondaclub.hr и Hondafanclub.hr секој ден, koli.com.mk поретко и читам многу други странски, но многу ретко пишувам...
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Stick to the theme. Or else... BTW на многу форуми сум регистриран ама на ниеден на сум активен освен на it форумов. Причина за тоа е веројатно што многу теми се опфаќаат, и форумите немаат едноставност.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Or else what? Ban? :)
Иначе да, во право си за тоа дека немаат едноставност. Аko не посетуваш секојдневно ќе се изгубиш и после нема никаква корист.
Незнам нешто по иритирачко од листање на 1000 теми да најдиш нешто што ти треба.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Jas ne muabetam na nieden drug makedonski forum.
A inaku muabetam na milioni drugi stranski.........koi se pretezno warez i za piraterija :)
Od tie retkite forumi na koi muabetam a ne se za piraterija i nelegalni raboti bi go spomnal newgnr.com:metal:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ги слушам доста добро во последно време на баладе сум повеќе

но не сум се толку заинтересирал да барам некој форум за нив
:)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Зачленет сум на неколку странски форуми. Но само овај го следам редовно.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
На деБагирај форумот кој го открив денеска и е закон и одма си направив акаунт.

Покрај тој форум, редовно го посетувам и овој.

Другите македонски форуми се тараба (освен кајгана која ми се допадна колку-толку ама не си направив акаунт не знам зашо)

На странските форуми некако не ми е ќејф да одам.

Латиница да читам не ми иде на очи.

:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно