Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

n3tG0d

Статус
Затворена за нови мислења.

Electron

Баниран/a
23 април 2007
53
0
uff dete.... procita li sto napisa??? so sakas da downlodiras??? c , c++?? compiler? ako e kompajler za koja platforma ?? ili source kodovi??

Dobro be ti selanec si ili so si smrden eden ti mene najde da mi vikas dete koga si dete vo umot, i sega deka se napraj pameten ke te mislat lugeto deka ovaj kiznaj kolku znaj..... epa ne mozi da bidis poveke selanec od ova...
Mozi ke recis deka si od grad ama nema vrska koga ti si selanec vo dusata i smrdis megu prsti mocko eden ne gledas deka tematata e pomos za c++ soznam jas so ima tamu, ropak eden nikakov vrska nemas od zivotot i najde mene da mi kazvas....
abe vakvite kako tebe samo so znat da vregat se mangupi na baterii ima kolku sakas i treba da se tepat vo vreka i da ne mu se kazi zosto.... razba!!!
..... sekako deka razba lombak eden...
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Ќе биде жестоко :da: Но Electron е во право, и мене многу ме нервира кога некој се прави паметен на понижувачки начин, ако некој знае да му одговори на човек кој бара помош или не му е нешто јасно, тоа треба да го направи на попристоен начин, а не да го омаловажува правејќи се дека знае се, бидејќи никој не знае се, напротив и никој учен не се родил ;)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Тоа што го напишал n3tG0d не оди во негов прилог, ама тоа ти што си го напишал па ни малку во твој.

Самото тоа што си се спуштил на вакво ниво да критикуваш прикажуваш какво мислење треба да имаат за тебе другите.

Да, ова е "боречки клуб" ама немојте да мислите дека што сакате смеете да пишувате.

Electron, во случајов мислам дека самиот себе си се омаловажил. Барем така изгледа од моја точка на гледање ;)

Не дека бранам некого и слично ама:

Edno prasanje, kade mozam da dowlnoadiram C i(ili) C++ ve molam dajte link

Оваа си е друга тема, би требало да отвориш нова тема во која ќе побараш compiler а не во веќе отворена дискусија.

И уште нешто ме интересира.

Кој дел тебе толку те навреди од тоа што го напиша n3tG0d што мораше да ја искажеш твојата некултура во оваа тема???

Сосема добар одговор ти дал. Си прашал кај да download-ираш програмски јазик.
За да добиеш точен одговор треба прашањето да ти биде формулирано како што треба, n3tG0d те препрашал за да ти одговори точно а ти види на каков начин реагираш.
Треба да се засрамиш и извиниш.


P.S. За твојот хакерски аватар и потпис воопшто нема потреба да коментирам.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Dobro be ti selanec si ili so si smrden eden ti mene najde da mi vikas dete koga si dete vo umot, i sega deka se napraj pameten ke te mislat lugeto deka ovaj kiznaj kolku znaj..... epa ne mozi da bidis poveke selanec od ova...
Mozi ke recis deka si od grad ama nema vrska koga ti si selanec vo dusata i smrdis megu prsti mocko eden ne gledas deka tematata e pomos za c++ soznam jas so ima tamu, ropak eden nikakov vrska nemas od zivotot i najde mene da mi kazvas....
abe vakvite kako tebe samo so znat da vregat se mangupi na baterii ima kolku sakas i treba da se tepat vo vreka i da ne mu se kazi zosto.... razba!!!
..... sekako deka razba lombak eden...

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
Тоа што го напишал n3tG0d не оди во негов прилог, ама тоа ти што си го напишал па ни малку во твој.

Самото тоа што си се спуштил на вакво ниво да критикуваш прикажуваш какво мислење треба да имаат за тебе другите.

Да, ова е "боречки клуб" ама немојте да мислите дека што сакате смеете да пишувате.

Electron, во случајов мислам дека самиот себе си се омаловажил. Барем така изгледа од моја точка на гледање ;)

ova e borceski klub i tuke treba da gi ostavis lugjeto da pisuvaa sto mislat! i nemoj mnogu da $E®£$ i da filozofiras. plus toa ima admin i mod za da sredat sto ne e vo red.

i plus toa zasto go stavas svoeto mislenje vo 43243 postovi...za da imas najvece postovi na forumov ili?
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Dude, баш зошто е боречки клуб си кажав што мислам, а начинот на кој ќе се изразам си е моја лична работа :) Нема потреба "да ги оставам", затоа е форумов, сите да учевствуваат во дискусиите. Само учевствувам во дискусијата и давам мое мислење. Ако некој мисли дека тоа е филозофирање и серење - respek, негово мислење си е :)


Напишав повеќе постови зошто покасно сакав да допишам, не да ми се зголеми бројот на постови.. Еве ќе ги спојам "мислењата" :)
 

n3tG0d

Intern
9 април 2007
121
4
Stvarno sea vidov sto napisal deckovo sto stvarno izgleda nema zavrseno nekoe obraznovanie zatoa sto gledam neznae da formulira edno prasanje. Sepak gledam deka e haker se narekuva,sepak tie sto se hakeri ne prasuvaat sto e c/c++ ili koj i da e programski jazik!! ajde ostanimi pozdraven selanecu ohridski-struski i da ti se mocet vezero ;p
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Stvarno sea vidov sto napisal deckovo sto stvarno izgleda nema zavrseno nekoe obraznovanie zatoa sto gledam neznae da formulira edno prasanje. Sepak gledam deka e haker se narekuva,sepak tie sto se hakeri ne prasuvaat sto e c/c++ ili koj i da e programski jazik!! ajde ostanimi pozdraven selanecu ohridski-struski i da ti se mocet vezero ;p

Еј полека со меѓуградски навреди што ти згрешило езероно јас пијам вода од него иначе, а Electron претпоставувам од битола е така да вреѓај го на битолска основа
 

Electron

Баниран/a
23 април 2007
53
0
Stvarno sea vidov sto napisal deckovo sto stvarno izgleda nema zavrseno nekoe obraznovanie zatoa sto gledam neznae da formulira edno prasanje. Sepak gledam deka e haker se narekuva,sepak tie sto se hakeri ne prasuvaat sto e c/c++ ili koj i da e programski jazik!! ajde ostanimi pozdraven selanecu ohridski-struski i da ti se mocet vezero ;p


Jas nagde nemam napisano deka sum haker selanec eden nepismen kazi na koe mesto pisi deka jas sum haker, nauchi se da chitash prvo kirilica pa posle premini na latinica, ne se plashi ne e nishto strashno samo nekoi bukvi se razlichni, a so se odnesuva do moeto prasanje jas se baziram do pogovorkata koj ke prasa e glup 5 minuti a koj nema da prasa si e glup cel zivot, jas sakam da bidam vo prvata grupa a ti kako sto mi se chini si vo vtorata bidejki sakas da se pravis vazen ovde da dobijat drugite slika deka si nekoj opasen programer a potocno si covek bez identitet i bez lice, koj nema svoe jas tuku go pravi toa sto go pravat drugite za da ne se razlikuva od niv i da ne bidi ismean, epa selanche takvi kako tabe ima mnogu duri premnogu i ne ni trebaat... pa zatoa smiri se ne se nerviraj od postov sto go napisav, izbroj do 10 pa potoa razmisli sto ke pravis, ako i toa ne pomaga togas zemi si nekoe apce, bi ti preporacal apirin.....
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Loading... :tishina: :tishina: :tishina: :tishina: :tishina:
P.S Аспирин ??? :nikako: , лексилиум мислам дека ќе брка повеќе работа за сите оние кои страдаат од напад на нервоза ;)
 

Electron

Баниран/a
23 април 2007
53
0
Loading... :tishina: :tishina: :tishina: :tishina: :tishina:
P.S Аспирин ??? :nikako: , лексилиум мислам дека ќе брка повеќе работа за сите оние кои страдаат од напад на нервоза ;)

vo pravo si ama mislam deka i aspirin bi mu svrsil rabota, kolku sto se razbiram vo medicina (vrska nemam:LOL: :LOL: :LOL: )
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
ццц

хехе еве 10 сабјле а јас сега си идам од на работа... прв пат ја видов темава и се расположив у пм ме изнасмеавте,. не сте здрави...:rakopleskanje: :zhurka :metal: :bravo:
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Dude, баш зошто е боречки клуб си кажав што мислам, а начинот на кој ќе се изразам си е моја лична работа :) Нема потреба "да ги оставам", затоа е форумов, сите да учевствуваат во дискусиите. Само учевствувам во дискусијата и давам мое мислење. Ако некој мисли дека тоа е филозофирање и серење - respek, негово мислење си е :)

Mnogu ubavo recheno, bi go stavil vo objasnenieto na sekcijata ama pregolemo e. :)

Stefan.
 

Electron

Баниран/a
23 април 2007
53
0


A dobro kolku sto svativ jas od ovie kometari od administratorite znaci treba da se ismejuvaat clenovite koi ne razbiraat nesto, nesto ako ne znaat, i ako se pobunat okolu toa ke bidat kritikuvani od site, znaci jas sega treba da pocnam da gi zaebavam site korisnici koi sakaat da prasat nesto makar i ad go postavile prasanjeto nepravilno, tolku tesko e da se objasni so dva zbora za to ti treba ova, ona se koristi za to i gotovo...
Znam deka ja preterav rabotata i eve se izvinuvam ne trebase da go napisam toa sto go napisav ama i vie malku ja preteravte....
Toa e moe mislenje mozi da gresam ama jas misam deka ne....

Kolku sto znam vo ovoj forum moze i da se prasuvaat prasanja na koi bi trebalo da sleduva soodveeten odgovor, a ako i prasanjeto ne e postaveno kako sto treba, misam deka e pravilno na soodveten nacin da se ukazi na greskata....
Moe zivotno moto e koj ke prasa nesto e glup 5 samo 5 minuti, a toj sto nema da prasa e glup cel zivot....
zato ne se kaam za se sto sum prasal na ovoj forum i taka mislam i da prodolzam.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.833
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно