• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Myth Warrior - VB.NET

 • Ја почнал/а темата
 • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Еве конечно да ја постирам демо верзијата од мојата игра Myth Warrior.
Интересна 2Д авантура/фантазија во Агатос, во средниот век.

Некои карактеристики:

 1. Point and Click
 2. Енергија, Experience, Gold, Luck
 3. Разговори со карактери
 4. Борби
 5. Купување на item-и
 6. Inventory
Слики:Препорака:
Затворете ги сите отворени програми пред да играте, за да не сецка музиката.
Исклучете го Windows Media Player, во спротивно нема да има музика.
Ако имате проблеми, инсталирајте го фајлот "dotnetfx.exe", а ако тоа не помогне, контактирајте ме на [email protected] или МСН [email protected] (не сум тука до 16ти).


Линк:
http://rapidshare.com/files/127027794/Myth_Warrior.zip
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Сега за сега е closed source.

Друго,
Дознав дека dotnetfx.exe фајлот се корумпирај при архивирање (кој знае како :chudenje:) и неработи. За сите оние кои немаат .NET Framework можете да го симнете тој фајл овде:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5

Се извинувам за проблемот :ha:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,050
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно