• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MySQL

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Daki4ko

Intern
22 август 2008
9
0
Ми треба помош околу MySQL мислам околу креирање база или поточно се околу него. Ако има некој да ми понуди некој туториал за MySQL а сигурно има... фала много... и ако има на македонски, но не е проблем и на англиски хехе...
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
@ Megatron

Имаш нешто за првачиња во MySQL ? Ако имаш качи на некој фајл хостинг па ние ке си ги симнеме

поздрав
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Еве една книга за вовед MySQL.Во книгата немаше авторски права,па си земав за дозвола да ви ја споделам :)

Линк.
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
@Megatron
брат може да ми објасниш како оди тоа Javascript со MySQL.
бидејќи Javascript е Client language мислам дека е потешко да ја поврзиш со база.
благодарам однапред :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,201
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно