MySql - MariaDB оптимизација

Дискусија во форумот 'Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, S' започната од Steff_Maja, 26 Јули 2017.

 1. Steff_Maja

  Steff_Maja Ентузијаст

  4,010
  1,652
  30 Мај 2010
  Дали има некој кој што работи со MariaDB бази и има знаење и можност за оптимизации на базата ?
   

Сподели