1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

MyBB 1.4.3 ver - Ваши искуства и мислења

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од спиро_дт, 18 ноември 2008.

1. спиро_дт

спиро_дт
    Intern

278
    9
    1 oктомври 2008
    Ме интересира дали некој друг освен јас користи mybb board за својот форум, ако има некој таков нека каже чисто онака да си поправиме муабет за сигурноста на овој CMS ,за дизајнот и за ред други работи
    инаку јас со mybb работам долго време и до сега супер ми оде ми се допаѓа оваа скрипта , сеа скоро го надографив мојот форум со најнова верзија од оваа скрипта..

Тражев експлоити за неа не успеав да најдам па као има некој што знае некој експлоит ве молам кажете навремено да го поправам..

Инаку доколку сакате да видите како излгледа mybb можете да го сторите тоа на следниов линк http://www.syntax-e.co.cc/
    ова е линкот до мојот форум, форум за програмирање кој сака може да се зачлени ,доколку има проблеми со некој програмски јазик ,ќе бидеме почестени да му помогнеме , форумот е на англиски јазик затоа што е форум составе од луѓе од скоро сите страни на светот...

па да ги чујам вашите мислења и критики за форумот и за mybb скриптата

2. спиро_дт

спиро_дт
    Intern

278
    9
    1 oктомври 2008
    bump - никој нема користено mybb или па ако ништо друго дајте коментар за страната , па макар и лош:D

3. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,387
    25,017
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Не сум користел и не го знам многу али еве ке ти дадам коментар за форумот да не речеш никој не ти пишува:LOL:

1.Преведи го
    2.Стај нешто уникатно што ќе се разликува од другите
    3.Дотури други теми

Во принцип добар е....али незнам зашто сите се поисоветувате со Овој форум и правите форуми на ИТ теми...Напрајте за нешто друго,а во него може да убаците подфорум технички дел и такви ствари.
    Мислам дека преслаби се форумите даму конкурира на ИТ.ком.мк:bravo: хахаха последната реченица беше шала:)) Супер е супер ајт

4. спиро_дт

спиро_дт
    Intern

278
    9
    1 oктомври 2008
    хехе неможам да го преведам ,затоа што мора да биде на англиски затоа што членовите се од сите страни на светот, а не се поисоветував со овој форум затоа што форумот е направен уште пред да се зачленам овде ,ова е само новата верзија па ме интересираа мислењата од други
    сепак фала што го кажа своето мислење, а за уникатно е тоа што форумот е форум за програмерската група синтакс ерор ..

Сподели

Вчитување...