Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

My Google Maps - Сокриен "header"

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
958
1.064
Skopje
Постои ли опција кога креирам мапа на гугл, хеадерот горе што стои (тоа црното каде го пишува насловот на мапата и "This map was made with Google My Maps") да се тргне комплетно?
 

Riku

Gaining Experience
27 ноември 2021
312
119
Koristev google maps posle godina dena a pred toa i napraviv update na google maps app i na offline maps pa me interesire zosto istata sega koga ja pustam ne se rotire mapata kako porano koga vozis vrtis desno, levo se vrtase istata a sega ostanuva staticna i mora tel cel da go vrtam, ima nekoe cajre za ovaa, probav i so screen rotation nema fajde?
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.868
4.679
Koristev google maps posle godina dena a pred toa i napraviv update na google maps app i na offline maps pa me interesire zosto istata sega koga ja pustam ne se rotire mapata kako porano koga vozis vrtis desno, levo se vrtase istata a sega ostanuva staticna i mora tel cel da go vrtam, ima nekoe cajre za ovaa, probav i so screen rotation nema fajde?
Тоа икончето со компас не беше баш за таа намена? Дали север секогаш да е горе или да се врти мапата така што правецот на движење да е секогаш нагоре?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.973
Мислења
972.600
Членови
35.322
Огласи
2.920
Најнов член
pupszio
На врв Дно