• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Рецензија My Fitness Trainer

  • Ја почнал/а темата
  • #1

A_lex

Intern
9 јули 2017
9
26
Здраво на сите :)

Сакам да ви ја претствам мојата апликација My Fitness Trainer.
Апликацијата е прирачник за вежбање содржи околу 50 вежби со опис и со слика,
сите вежби се поделени по мускулни групи. Апликацијата содржи календар за секој ден во неделата поделен во две групи, датабаза за запис на измерена тежина која ви прикажува најниска , највисока и последна тежина и сето тоа го има и графички прикажано. На крајот се наоѓаат двата калкулатори едниот за индекс на тежина другиот за процент на масти, кои може да се користат со Metric или Imperial единица за мерка со промена во settings.
Во план е да се стават подобри слики превод на македонски и дел за љубителите на трчањето и велосипедите.

My Fitness Trainer – Android-Apps auf Google Play

Пробајте ја, ако имате време остајте коментар или уште подобро ревју на googleplay да и напрвиме мала промоција.
Благодарам
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,667
11,030
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Нека биде и за двете платформи. Така ќе има најмногу корисници :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

A_lex

Intern
9 јули 2017
9
26
Сега за сега само со јава и котлин по малку чепкам, значи само андроид, за понатака ке видиме за ios
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

A_lex

Intern
9 јули 2017
9
26
My Fitness Trainer - мислење за новата верзија?
Доста нови додатоци како: целосен дел за трчање со мапа, просечна брзина, дистанца, калории, педометар поврзан со Google Fit сервисот со дневна и неделна статистика, material design.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,778
Членови
28,232
Најнов член
mil4ost
На врв Дно