Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

MX Keys пулсирачко осветлување

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.344
12.569
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Не знам дали е споменато некаде. Одамна забележав дека MX Keys троши многу брзо батерија. Но не посветив внимание и си помислив дека толку и е векот.

Денес после толку време забележав дека осветлувањето само од себе се пали и гасне на десетина секунди. Ажурирав фирмвер но џабе.

На крај налетав на ова:

https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/pt0fkp View: https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/pt0fkp/logitech_mx_keys_backlight_keeps_turning_on_and/


Ја исправив вертикално и ја протресов. Ха, ха, за чудо проблемот исчезна. Изгледа сензорот со тек на време фаќа нечистотија или прашина па затупува.

Ете чисто да споделам за некој со истиот проблем да не лута и да го проба ова како прво можно решение.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.360
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно