Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Музички перформанси од членовите на ит.форум

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
270
768
Skopje
Познавам голем број од членовите кои се професионални музичари а некои се како мене музика за душа. Споделете некоја музичка композиција или некоја нота.
Јас можам да свирам на сите инстументи освен на труба, саксафон и кавал. Ми кажаа дувај 3 дена во кавал и ќе научиш, но дури по петдневно дување во кавал неуспеав да извадам звук. Гитарата ја сакам најмногу и на неа сум најдобар.
Еве од мене еден новогодишен rock blues
View: https://www.youtube.com/watch?v=aH3GYUx2dBM
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
645
1.114
Скопје
Познавам голем број од членовите кои се професионални музичари а некои се како мене музика за душа. Споделете некоја музичка композиција или некоја нота.
Јас можам да свирам на сите инстументи освен на труба, саксафон и кавал. Ми кажаа дувај 3 дена во кавал и ќе научиш, но дури по петдневно дување во кавал неуспеав да извадам звук. Гитарата ја сакам најмногу и на неа сум најдобар.
Еве од мене еден новогодишен rock blues
View: https://www.youtube.com/watch?v=aH3GYUx2dBM
Обавезно на Идол да се пријавеШ :D

Со нумерата
Гитарата ја сакам најмногу и на неа сум најдобар :ROFLMAO:
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
391
383
Битола
Познавам голем број од членовите кои се професионални музичари а некои се како мене музика за душа. Споделете некоја музичка композиција или некоја нота.
Јас можам да свирам на сите инстументи освен на труба, саксафон и кавал. Ми кажаа дувај 3 дена во кавал и ќе научиш, но дури по петдневно дување во кавал неуспеав да извадам звук. Гитарата ја сакам најмногу и на неа сум најдобар.
Еве од мене еден новогодишен rock blues
View: https://www.youtube.com/watch?v=aH3GYUx2dBM
Браво. Топ. Баш за во рок-блуз барче си ! Респект
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.127
Мислења
975.157
Членови
35.434
Најнов член
Ljupce Boshkov
На врв Дно