1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Multilanguage wordpress theme

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од l1d0v1c, 29 Мај 2013.

 1. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  624
  1,278
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Дали се наоѓа негде на нетов бесплатна двојазична wordpress тема. Наједноставна нека биде, потребно ми е само да има homepage и три подстрани, никакви слајдери, галерии, ефекти, али да ја има опцијата за англиска и македонска верзија.

  Ако нема ваква тема, бар дали има некој плагин кој може да заврши работа (да не е gtranslate нормално :D )

  Oднапред фала на вашите одговори
   
 2. DarkoKicevo

  DarkoKicevo
  Баниран/a

  107
  21
  27 Јуни 2012
  Машко
  Најлесен начин ти е преку WPML. Некои теми поддржуваат WPML, некои не. WPML е плагин со кој можеш да ја преведеш страната на два или повеќе јазици, го имам користено и доста е добар. Види во документацијата на темата дали има поддршка за WPML. Можеш да го купиш, а се наоѓа и по пиратските страни.

  http://wpml.org/
   
 3. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  624
  1,278
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Го најдов пиратски. Само да не те наоѓаат по некое време, како што ми се случувало со некои пиратски теми. Ај ќе видиме, времето ќе каже
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,257
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Чим ти е за 3-4 странички што не идеш со милтисајт шема. Едниот за еден јазик еден за другиот за вториот и готово. Ни wpml ни бутур. Имаш и плагини безплатни за свич на јазици и ќе завршиш работа.
   
Слични теми
 1. CyberSpic
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,273
 2. Xenor
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,802
 3. mariomako
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,459
 4. Martinovski
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  898
 5. Seat
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,084
Вчитување...

Сподели

Вчитување...