1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Multiboot USB

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од BorisSapphire, 11 oктомври 2018.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  454
  296
  11 ноември 2015
  Машко
  Како што гласи насловот, сакам да направам Multiboot USB, во план ми е да земам 128гб усб на кое што сакам да ставам Hirens,DLC,Windows 10,Linux и уште нешто. Гледам низ форумот има една тема за правење на мултибут но темата е од 2012, па некој да препорача некое поново програмче за правење мултибут.
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 2. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  408
  300
  26 Јуни 2012
  Машко
  Малку ебавање има, ама проверено најдобро е http://www.easy2boot.com/
  Да можеш било кој оперативен или rescue cd да го убациш без разлика на UEFI/Legacy.
   
  farkizz, gremlin, Daniel86 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,546
  2,821
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Yumi ти е добра алатка. На едно усб имам ставено xp, 7, 8, 10, ubuntu и kali. Интуитивно и лесно за работа е
   
  farkizz, JensenInterceptor и на BorisSapphire им се допаѓа ова.
 4. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  408
  300
  26 Јуни 2012
  Машко
  Јас со Yumi имав пробувано и редовно нешто не работеше, ставиш ли пример 7ца и 10ка едно не работи од нив. А и hirens-от пола tool-oви не работеа за проверка на диск или слично... Ама се ова надминав со easy2boot. (ова звучеше како топшоп реклама:D)
   
  На Tozo8, Daniel86, borcep и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,546
  2,821
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Јад искрено немав проблем. Имаше една верзија кај шо не можеше 8 и 10,ама го оправија. Баш ќе пробам и хиренс да ставам
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  454
  296
  11 ноември 2015
  Машко
  Мене ми е повеќе за хиренс,длц и 10-ка.
   
 7. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  408
  300
  26 Јуни 2012
  Машко
  Баш пробај, до душа hirens ќе ти се инсталира се ама кај мене не ми работеа пола и повеќе алатки и затоа го баталив.
   
 8. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,546
  2,821
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Пиши кои алатки сакаш и ќе пробам дали работат
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 9. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  408
  300
  26 Јуни 2012
  Машко
  Пробај мини XP дали ќе ти бутира како што треба, незнам за хард дискови нешто MHDD, Victoria, Sentinel...
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,546
  2,821
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Да го направам пак ус то и ќе пробам и ќе ти кажам
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  454
  296
  11 ноември 2015
  Машко
  Ајде баш и мене ме интересира.
   
 12. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,546
  2,821
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  неќе да бутира сега...јбг, ќе треба да се бара нова алатка :)
   
 13. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,622
  6,436
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  YUMI го заебаа не го бива веќе. Easy2Boot е феноменална алатка, испробано.
   
  На omegaRED, farkizz, spiritBreaker и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  1,870
  2,645
  12 Јануари 2016
  Машко
Слични теми
 1. daniel111
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,026
Вчитување...

Сподели

Вчитување...