• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мудри Изреки

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Овде постирајте изреки кои сте ги слушнале од пра баба и пра дедо :LOL:

Еве јас ќе почнам со некоја.

- На мудар човек не му е потребен совет, а будалата нема да го прими.
- Подобро е да плачеш со мудри, отколку да пееш со будали.
- Ако умре коњот, симни се од него. Не вложувај пари и напор во она што умира.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
По жена и по автобус не се трча секогаш иде нов и подобар.
Кај што буши пара ни бургија не буши.
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
- Брза кучка, слепи кучиња раѓа
- Ко пита, не скита(на српски е)
- Мислити и срати и цвеќе брати, није исто :))

Еве овие почесто што ги употребувам, се извинувам што две се на српкски, ама не иде да ги преведувам :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Koj rano rani, go zaebal petelot.
Koj rano rani, ili e pekar ili e budala.
Koj rano rani, cel den se prozeva.
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
-Брат за брат, сестра ти е гад
-Брат за брат, наочари за сонце
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Тепај ја жена ти секое сабајле. Ако ти не знаеш зошто, она знае...
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Ако ништо друго не успева, пробај со упатството :LOL:
Марфи
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Подобро е да останеш тивок и да те сметаат за будала, отколку да ја отвориш устата и сите сомнежи да ги тргнеш.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Три пати мери - еднаш сечи (иако јас би рекол 10 пати мери)
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
Еве и од мене уште една Хакерска молитва : Во името на Alt, Ctrl i Delete. Enter:)
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Кој пее зло не мисли, а кој мисли не му е до песна.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #24

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Немојте никогаш да се расправате со идиот. Тој прво ќе ве спушти на негово ниво а потоа ќе ве победи на искуство.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Немој да пушиш, оти ме гушиш!! :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,946
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно