• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MTV Adria Art Break natprevar

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Конкурсот Арт Брејк (Art Break) ќе трае од 10 април до 15 мај 2007 година
МТВ Адриа го подготвува конкурсот Арт Брејк (Art Break) што е наменет пред с на младите креативни лица од целиот регион на некогашната Југославија, а конечната цел на конкурсот е избор и објава на најдобрите производи во програмата на МТВ Адриа....

www.mtvadria.com/article/4334/
www.mtvadria.com/artbreak

Звучи интересно, вреди да се учествува...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42,661
Мислења
830,025
Членови
28,667
Најнов член
Привет
На врв Дно