• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mTorrent предупредување!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Симнувам еден филм и mTorrent програмата ми вели вака
Неповрзлив
Заштитен цид/рутер го ограничува мрежниот сообраќај.
Треба да отворите порта, за да другите би можеле да се повразат со вас.
Филмот се симнува .
Што значи тоа?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Веројатно firewall-от блокира излезен сообраќај, односно го бликира upload-от на торент клиентот. Така да не е проблем, само стави го на trusted.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Користам рутeр ама не знам kako se konfigurira IP/Port forwarding
ako sakas pisi za so se raboti.
Pozdrav:bravo:!
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Најди си го моделот на рутерот на страната подоле и пробај да направиш нешто...
http://portforward.com/routers.htm

Како за почеток во mTorrent, во опции, па во конекција треба да го видиш бројот на портот. Тој број ќе треба да во несеш и во рутерот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,811
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно