Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Мтел Македонија

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.821
4.489
Ако Телко функционира на база на договори за нет, зошто некој би ги одбрал нив пред телекабел кој е без договор?
Пошто страната е во негова сопственост.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
346
189
View: https://youtu.be/ILSv0kLWsG8?si=qtHv97nb1QZRFX8g

Мислењето е автоматски споено:

Videoto e snimeno bidejki cesto izleguvaat novi kanali na msat a ne se apdejtiraat sami i isto taka poradi toa sto na pocetok kako vtor audio i titl jazik e postaven albanski pa na nekoi kanali nema prevod avtomatski isto taka se gasi celosno resiverot koga go staves na crveno pa zatoa treba da se promeni vo pasiven standby mod
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
376
369
www.youtube.com
Pozdrav, me interesira kako ste zadovolni od MTEL posto planiram da se prefrlam kaj niv televizija i telefon.. pisete vase iskustvo :)
 
18 септември 2020
571
486
Македонија
Цените на Move TV на 24, 12 и без договор во официјалниот ценовник, на најевтиниот пакет од 199 денари без договор е 699 денари т.е. цели 500 денари поскапо.
 

Атачменти

  • 1000002334.jpg
    1000002334.jpg
    305,6 KB · Прегледи: 47

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.519
5.798

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
954
545

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
362
449
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10
Верувам дека никој не менува оператор на неколку месеци. Ако ти одговара со години си кај нив.
А и не дека е некоја сума 200ден.
 

Alpinist

Intern
13 март 2024
1
1
Zdravo, od pred nekoj den sum nov korisnik na Mtel i Move. Me interesira zosto samo na nivniot BOX mozam da gi gledam site kanali, dodeka na drug android box ne mozam.
Zaklucenite kanali ne postojaat voopsto - taa grupa e prazna. Inaku aktiviran e paketot L - mislam deka toj e najskap.
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
346
189
Zdravo, od pred nekoj den sum nov korisnik na Mtel i Move. Me interesira zosto samo na nivniot BOX mozam da gi gledam site kanali, dodeka na drug android box ne mozam.
Zaklucenite kanali ne postojaat voopsto - taa grupa e prazna. Inaku aktiviran e paketot L - mislam deka toj e najskap.
Kanalite za vozrasni gi nema na aplikacijata samo na nivniot boks
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.078
1.995
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS

godovic

Gaining Experience
5 септември 2007
116
100
Ако сакаш да делиш moveTV со некого ќе фрлате паричка или ќе се менувате ;)

Инаку не е во ред, колку што памтам никаде не е наведено, и комотно можеш на таа основа да го раскинеш договорот.
 

godovic

Gaining Experience
5 септември 2007
116
100
move tv со 10 фрејма во секунда - катастрофа, ако сакате да гледате фудбал - ставете си антена и МТВ HD си грми.. многу подобро Мтел т.е. MoveTV
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.845
1.579
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
move tv со 10 фрејма во секунда - катастрофа, ако сакате да гледате фудбал - ставете си антена и МТВ HD си грми.. многу подобро Мтел т.е. MoveTV
Сите канали или само некои?
 

godovic

Gaining Experience
5 септември 2007
116
100
Генерално кај сите канали не е сјајно, еве арена 1 има redbull скокови. Додека стои на скокалница сликата е стакло. Штом почне надоле да паѓа и камерата го прати се прават коцкички од лоша компресија. Меѓутоа кај МТВ 1 е ужас кога има натпревари од EURO 2024
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.845
1.579
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Генерално кај сите канали не е сјајно, еве арена 1 има redbull скокови. Додека стои на скокалница сликата е стакло. Штом почне надоле да паѓа и камерата го прати се прават коцкички од лоша компресија. Меѓутоа кај МТВ 1 е ужас кога има натпревари од EURO 2024
Нискиот битрејт (3-5мб) излегува на виделина, значи не е само мтел туку и телеком и а1
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.845
1.579
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.279
Мислења
977.756
Членови
35.575
Најнов член
fortspecialities
На врв Дно