Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Мтел Македонија

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.356
1.091
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Не се надевај на таква работа кај нас, ќе ти кажат дека има замена за укинатиот канал. Се е правено за нив ништо за корисниците и законоте ако така може да се наречат бидејќи се за кого како...
 

Phillip

Intern
25 ноември 2015
30
7
Gledam deka vo srbija koga ke napravat izmena na programskata sema odnosno koga ke se izgasi nekoj kanal od ponudata spored zakon za telekomunikacii korisnicite imaat pravo da go raskinat dogovorot bez penali, dali ova e isto i kaj nas ili ne?

Го имаше ова и кај нас порано, но дали сеуште важи истото, не знам.
 

eX3v1l

Practice makes perfect
2 мај 2011
1.317
1.156
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Сега во договорот нема никаде за кои канали си потпишал договор, има само број на канали... Среќа не е многу скапо.
 

eX3v1l

Practice makes perfect
2 мај 2011
1.317
1.156
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.301
5.514
Кога потпишуваш, закачи си копија (може и заверена на нотар хахаха). А треба да има список и во АЕК. И промените.
 

godovic

Gaining Experience
5 септември 2007
92
84
Не ми е јасно зошто кај Move TV не можеш да мигрираш во помал пакет или во друга услуга - сателитска ТВ? Искрено тиња е телевизијата, исто како кај Неотел
 

Brane77

Intern
4 јули 2023
96
26
Неотел е супер и има многу канали на HD. Незнам за Mtel ама сликата била ужас на сателитска а на Move tv незнам. Јас имам A1 Xplore и сликата е за никаде. Нема ниту еден канал во HD
Не ми е јасно зошто кај Move TV не можеш да мигрираш во помал пакет или во друга услуга - сателитска ТВ? Искрено тиња е телевизијата, исто како кај Неотел

Испратено од AGS3-W09 преку IT.mk форум апликација
 

damemilos

Intern
10 ноември 2023
11
7
Ми ја треба MOVE TV апликацијата за ТВ дали некој не ја користи да му платам да ја делиме?
 

damemilos

Intern
10 ноември 2023
11
7
View: https://www.youtube.com/watch?v=lzkKCutmZZc


Тотал тв пак ја качи претплата за 100 денари , ги тресе и УЈП . Телма и Канал5 ги нема. Мтел со 399 денари на толку мн уреди со мн канали ќе ги изеде.
Мислењето е автоматски споено:

Почитувани,

Ве известуваме дека од 01.01.2024 година Тотал ТВ доо Скопје ќе ги корегира цените на услугата за 60 денари за претплатниците на СТАРТ пакетот и за 90 денари за претплатниците на ЕКСТРА и ПРЕМИУМ пакетот. Зголемувањето на цените на услугата е предизвикано со растот на трошоците за работењето и од зголемената стапка на инфлација.

Истовремено Ве информираме дека доколку немате Пинк пакет – Ви подготвивме одлична акција. Обновете го вашиот договор и добијте Пинк пакет со 27 канали за 24 месеци бесплатно и заштедете повеќе од 5.900 денари.

Продолжете да уживате во најбараната ТВ содржина со преку 100 канали во Екстра пакетот и повеќе од 110 канали во Премиум пакетот, од кои 40 во HD резолуција. Омилената ТВ програма можете да ја гледате и преку мобилната апликација ЕОН во кое било време и на кое било место, на Вашиот мобилен телефон, таблет и компјутер.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.356
1.091
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
View: https://www.youtube.com/watch?v=lzkKCutmZZc


Тотал тв пак ја качи претплата за 100 денари , ги тресе и УЈП . Телма и Канал5 ги нема. Мтел со 399 денари на толку мн уреди со мн канали ќе ги изеде.
Мислењето е автоматски споено:

Почитувани,

Ве известуваме дека од 01.01.2024 година Тотал ТВ доо Скопје ќе ги корегира цените на услугата за 60 денари за претплатниците на СТАРТ пакетот и за 90 денари за претплатниците на ЕКСТРА и ПРЕМИУМ пакетот. Зголемувањето на цените на услугата е предизвикано со растот на трошоците за работењето и од зголемената стапка на инфлација.

Истовремено Ве информираме дека доколку немате Пинк пакет – Ви подготвивме одлична акција. Обновете го вашиот договор и добијте Пинк пакет со 27 канали за 24 месеци бесплатно и заштедете повеќе од 5.900 денари.

Продолжете да уживате во најбараната ТВ содржина со преку 100 канали во Екстра пакетот и повеќе од 110 канали во Премиум пакетот, од кои 40 во HD резолуција. Омилената ТВ програма можете да ја гледате и преку мобилната апликација ЕОН во кое било време и на кое било место, на Вашиот мобилен телефон, таблет и компјутер.
Веста е од пред 2 месеци
 

damemilos

Intern
10 ноември 2023
11
7
1702425917381.png
Решени да го зезнат Тотал Тв :)
Мислењето е автоматски споено:

Веста е од пред 2 месеци
Со качени претплати и без МК тв канали нема никој да го продолжи договорот кога локални кабелски се 450-500 денари а тотал тв 800 денари . Мтел 399 денари. Нема логика за брзо ке си заминат од Македонија.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.862
1.407
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
ова нејке за жива глава самата апликација си има нивна тастатура и 4буква од лозинката ми е голема и никако не можам да ја внесам, ебем ти мтел, подршка се чудат и така

ARRIS VIP7300 - Android TV Guide ова е боксот што го нудат, прилично брз и што ми се допага данлиското е блуту фака од секаде, апликацијава за филмови што да ти казам одиш у хорори имас арена спорт, идес у вестерн исто спорт хахахахахахахаха
 
Последна промена:

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
230
122
ова нејке за жива глава самата апликација си има нивна тастатура и 4буква од лозинката ми е голема и никако не можам да ја внесам, ебем ти мтел, подршка се чудат и така

ARRIS VIP7300 - Android TV Guide ова е боксот што го нудат, прилично брз и што ми се допага данлиското е блуту фака од секаде, апликацијава за филмови што да ти казам одиш у хорори имас арена спорт, идес у вестерн исто спорт хахахахахахахаха
Probaj idi vo salon napravi zamena na boksot ili vrati go na fabricki kako u videoteka ti izlava kanal jas imam probuvano kaj lugje so koristat se rabotese perfektno
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.771
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно