• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Мтел Македонија

Pej4o

Intern
12 ноември 2015
42
23
Телеком Србија Групата (Мтел Македонија) е лидер во областа на телекомуникациите и како таква овозможува широк спектар на услуги на фиксна телефонија,мобилна,телевизиска и интернет комуникација со над 11 милиони претплатници.
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,182
9,848
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,653
2,960
Gaston's setup  
Audio
AR
Македонски Телеком е водечки национален телекомуникациски оператор, дел од Групацијата Дојче Телеком од 2001 година. Компанијата обезбедува услуги за приватни и деловни корисници: говорни и податочни услуги преку мобилна и фиксна мрежа, интернет услуги, портфолио на конвергентни услуги, дигитална телевизија и напредни Cloud и ИКТ решенија.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,236
4,606
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Па сака да каже отвара тема за општа дискусија околу овој нов оператор кај нас :)


Tелеком Србија планира да основа подружница во Северна Македонија и да започне да нуди мобилни услуги во нашата држава до крајот на 2021 година, објавија српските медиуми.

Подружницата во Северна Македонија ќе го носи името Мтел и ќе започне да нуди сателитски ТВ услуги во рок од еден месец, пренесе агенцијата Танјуг, цитирјќи го генералниот директор на Телеком Србија, Владимир Лучиќ.

Мобилната телефонија и услугите за оптички Интернет ќе бидат воведени до крајот на 2021 година.

„Имавме планови за проширување на пазарите во Северна Македонија и Албанија, овие планови постојат веќе три години. Се обидовме да влеземе на албанскиот пазар со купување на Телеком Албанија, но на крајот, бевме спречени", рече Лучиќ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

Pej4o

Intern
12 ноември 2015
42
23
Да не изненадувам многу,ке оставам на времето да покаже какви цени какви пакети и Др ке нудат.

За брзо време и веб страницата ке биде пуштена : mtel.mk

Со работа и официјално почнува после нова година.
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,182
9,848
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Да не изненадувам многу,ке оставам на времето да покаже какви цени какви пакети и Др ке нудат.

За брзо време и веб страницата ке биде пуштена : mtel.mk

Со работа и официјално почнува после нова година.

Може и денес уште да ја пуштат страната. Џабе кога немаат своја инфраструктура. А да почнат денес да ја прават до после нова година нема ни Скопски Центар да го врзат.

Уште еден „виртуелен“ оператор што ќе се шлепа на оптиката на телеком. Каква конкуренција е тоа... Не инвестираш ништо, препродаваш услуги и правиш конкуренција.
 

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,214
1,057
Да не изненадувам многу,ке оставам на времето да покаже какви цени какви пакети и Др ке нудат.

За брзо време и веб страницата ке биде пуштена : mtel.mk

Со работа и официјално почнува после нова година.
Немој од толку многу изненадување не ќе можам да спијам вечерва
 
18 септември 2020
82
55
МТЕЛ ДООЕЛ Скопје (MTEL DOOEL Skopje) - вработување - vrabotuvanje - KARIERA.mk
МТЕЛ ДООЕЛ Скопје - име на регистрирана фирма со седиште на адреса : ул. Максим Горки бр.11 влез 1 кат 3, Скопје.
Кога ќе отворете една од позиците имаат напишано:
,,

Телеком Србија Група е лидер во областа на телекомуникациите и како таква овозможува широк спектар на услуги на фиксна телефонија, мобилна, телевизиска и интернет комуникација со над 11 милиони претплатници на 4 регионални пазари: Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Македонија.
Нашите корпоративни вредности се задоволни корисници, тим, одговорности, промени и резултат.
За чекор пред другите сакаме да бидеме прв избор на корисникот во светот на дигиталните услуги. "
И после ова има нешто за позицијата напишано.
За сопствена инфраструктура ќе си организираат повеќе фирми за поставување на базни станици за мобилна телефонија и оптика. По селата се знае дека една базна станица се поставува за да речеме 5 села, во градовите е друго бидејќи таму работат базните на друга фрекфенција.
 

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,066
966
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Еве ви новост од мене почнаа македонските канали да идат на сателитот 23.5 East така да се крчка пополека јака конкуренција на телеком ако испадне како што ми кажаа дека ќе идат преку сателитска со ЏАМ слика :)

Е сега останува да видиме што како ќе испадне.

Сето ова можете да го видите на flysat.com
Може и да видите и кои канали ги нуди телеком србија на сателитска моментално.
 

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,066
966
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
@Pane24 јас незнам кај тебе како е али јас 12 години сум со сателитска така да кај мене има проблем само на СНЕГ кој ја покрива цела чинија иди исчисти ја и нема проблем.
Јас ова си го кажувам за мене, а кај тебе можно е и да е така како што кажуваш.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
676
517
Skopje
Телеком Србија Групата (Мтел Македонија) е лидер во областа на телекомуникациите и како таква овозможува широк спектар на услуги на фиксна телефонија,мобилна,телевизиска и интернет комуникација со над 11 милиони претплатници.
Или @Avid што би рекол
face-palm-cant-believe.gif
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,287
4,667
Ethermine
www.facebook.com
@Pane24 јас незнам кај тебе како е али јас 12 години сум со сателитска така да кај мене има проблем само на СНЕГ кој ја покрива цела чинија иди исчисти ја и нема проблем.
Јас ова си го кажувам за мене, а кај тебе можно е и да е така како што кажуваш.
Исто и јас :) Сум имал 2 сателитски , едната јас ја купив пред и гледав сателитски канали . Потоа излезе тотал тв и на нив се приклучив со нивни тањир. Исти к.. се фатија и двете , кога врнеше или беше облачно или немаше слика или сецкаше. Тоа со снегот воопшто не сметаше бидеќи не се насобираше на тањирите.
 

pande2020

Intern
30 март 2020
18
6
Веќе стартуваа со тест канали на сателит Астра 23.5, од мк каналите се националните сега за сега од македонската ртв.Инаку гледам дека каналите што ги нудат се добри како понуда.
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Толку мала земја а толку многу оператори али добро ајде конкуренција е добра можеби ке се поднамалат цените на услугите :)
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
243
186
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,182
9,848
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Че се шлепаат и они на телеком, не сум приметил да поставуваат опрема во центар.
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
243
186
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
Или тоа или ќе го купат телекабел (муабети). А1мрежата секако преотеретена е а1+лајка+грин...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно