Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mt Net ADSL izmama

Статус
Затворена за нови мислења.

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Primiv mnogu interesen mail od "mt net" iako ne sum korisnik na adsl.
eve citatce od mailot:

Почитувани

Поради промена на нашите сервери пожелно е да го проверите тековениот остварен ADSL сообраќај. Продолжете на следниов линк.

Доколку приметите неправилности истите може да ги пријавите на нашиот телефонски број 0800 12345

Со почит,
Техничка служба на MT
Горјан Павловски

Deckite imaat ubava zamisla i mozebi ke im uspeese ako nemase baneri na stranata ( barem za poneiskusnite koi nema da vidat na koj link se prefrlaat )
iako do sega sigurno imaat nad 100 accounti od mt.net.
Stranata e idealno iskopirana od mt.net.mk za adsl soobrajkaj i site linkovi prefrlaat na mt.net. Epa jbg ko ke se malce 4 giga mora da se najde drugo resenie :))
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Ха Ха, типичен пример за обичен Phishing Scam Made In Macedonia - кој успева само кај неискусни корисници :LOL:


P.S Така е кога јавно ги објавувате вашите e-mail адреси (MSN Messenger, Yahoo! Messenger и слично). Нема потреба од такво нешто, ако сака некој да разговара live со тебе може да те праша кој ти е messenger - от со Приватна Порака ;)
 

digitalmartin

Intern
10 јули 2007
76
3
designs.blog.com.mk
Ха Ха, типичен пример за обичен Phishing Scam Made In Macedonia - кој успева само кај неискусни корисници :LOL:


P.S Така е кога јавно ги објавувате вашите e-mail адреси (MSN Messenger, Yahoo! Messenger и слично). Нема потреба од такво нешто, ако сака некој да разговара live со тебе може да те праша кој ти е messenger - от со Приватна Порака ;)

Cek ne sfakam nesto, ako kliknam na toj link i go pisam username i password sto se desava? Istiot se praka vo baza na podatici nekade kaj nekoj privaten korisnik ili..?
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
Cek ne sfakam nesto, ako kliknam na toj link i go pisam username i password sto se desava? Istiot se praka vo baza na podatici nekade kaj nekoj privaten korisnik ili..?

haha...:bravo: svati.. zatoa CyberSpic zboruva za baneri...za onoj dole na stanciava. inace pre da kliknes na linkot mozes da vidis koja e adresata ( http://adsl.prohosts.org ) taka da odma znaes deka e fraud a praviot link za proverka na soobrakajot e ( https://account.adsl.com.mk/index.aspx ) .
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Хах.. Во многу работи касниме..

MT Net e-mail-от го имам отворено само еднаш lol. Баш ќе проверам дали ми има стигнато скамот. Ако ми има, ќе можам да се бунам за нарушената приватност :)
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
@ CyberSpic

Andrijeski баш ме потсети да те прашам дали scam - от го доби на e-mail адреса од MT NET или на некоја од стандардниве e-mail адреси за '' секојдневна '' употреба (Yahoo!, Hotmail ...) ?
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Da zaboraviv da napomenam lol

@ CyberSpic

Andrijeski баш ме потсети да те прашам дали scam - от го доби на e-mail адреса од MT NET или на некоја од стандардниве e-mail адреси за '' секојдневна '' употреба (Yahoo!, Hotmail ...) ?

toa e najakiot del
mailot mi stigna na yahoo mail servisot
od mail adresa adsl.yahoo.com taka neso bese ne znam ja izbrisav
hehe zakon se
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
страната веќе не постои?


Па нормално дека повеќе ќе ја нема кога случајот е веќе решен и се знае што всушност претставува сајтот. Изгледа тие што го креирале ги следат настаниве на форумов во врска со тоа ;)
 
D

DimitarMK

Гостин
абе мт.нет кога имаат прескапи пакети,мора да се најде решение :)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Само да прашам нешто. Дали некој од оние кои ја креирале страната постирал во темава?
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
ne moze da se koristat drugi useri od pred mesec dena taka da gjabe im e seto toa. sega i da smenis password trba da se vnesi poseben kod koj stignuva na tel. smetka.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Само да прашам нешто. Дали некој од оние кои ја креирале страната постирал во темава?


Тоа незнам, но дали Ти да си на негово/нивно место би го направил тоа - секако дека не, па тогаш тоа важи и за него/нив ;)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Тоа незнам, но дали Ти да си на негово/нивно место би го направил тоа - секако дека не, па тогаш тоа важи и за него/нив ;)

За тоа имаш право, но според некои претходни постови може да се дојде до друг заклучок.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.029
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно