• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mt adsl [paket internet+kompjuter] dali ima Office vkluceno?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
tie sto imat zemeno internet+kompjuter od makedonski telemukacii odnosno adsl na kompjuterot dali imat imale instalirano office
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Па мислам дека Office пакетот оди со самиот Windows.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Па мислам дека Office пакетот оди со самиот Windows.
Office пакетот не оди со Windows дефинитивно. Кај мене на работа кога ставивме лиценциран Windows, немаше ништо друго освен самиот Windows. Не сум сигурен колку кошта Office пакетот моментално, ама пред околу 2 години беше 600$.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Office пакетот не оди со Windows дефинитивно. Кај мене на работа кога ставивме лиценциран Windows, немаше ништо друго освен самиот Windows. Не сум сигурен колку кошта Office пакетот моментално, ама пред околу 2 години беше 600$.
Порано беше доста скап али сега пошто излезе 2007,2003 е многу поефтина дури пред конечно да излезе 2007 имаше распродажба дури до пола цена од таа што беше
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
@arjan

На компјутерите од МтНет нема инсталирано Office. Само Windows Starter.
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Од мт.нет доаѓаат со Vista Starter а за да Vista Starter функционира добро, потребни се минимум 386MB RAM.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Novite kompjuteri od mtnet so Vista doagaat. Home edicija , Basic ili Premium ne se sekavam,m ali najverojatno Basic bese. A Vista na masina so 512MB ram ne ode. Preinstalacija odma. I Office nema. Ni antivirus nema.
Со ниеден од горенаведните. Новите компјутери од МтНет одат со Vista Starter, претходно одеа со XP Starter. Оперативниот систем е лиценциран, додатен софтвер нема.
 

^RedDragon^

Intern
31 јануари 2008
2
0
Јас зедов од телеком баш пред една недела компјутер+интернет и освен лиценциран Windows Vista Starter друго ништо немаше, сега засега со вистава работи добро ком, ама здравје кога ќе го форматирам ќе инсталирам xp оти xp-то мислам е подобро и не те оптоварува со разно разни глупости за безбедност.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,406
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно