• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Msn problem so kamera

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Проблемот е во новата верзија на Windows Live Messenger (8.1). Сите го имаат истиот проблем. Во една претходна тема има линк за download на една српската верзија на MSN која работи со камерите одлично.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Da da i na mene mi pravese golemi problemi.Si kupiv nova kamera Logitech quick cam chat i nejkese da funkcionira na msn a na skype si raboti se ok.Go simnav srpskot msn i no problem sega.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Јас ја користам бета верзијата и работи камерата. А има и конечна само не сум ја пробал. Ако некој ја пробал нека пише како работи!:rolleyes:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Камерата работи на Windows live messenger 8.5 final.

Ете сега ја инсталирав новата верзија на Windows live messenger 8.5 final. Ист е како бета-верзијата и што е најважно работаат камерите. Да напоменам дека пред да почнете да го инсталирате Windows live messenger 8.5 final, инсталацијата ќе во побара инсталирање на Windows update agent 5.8.02469, само кликнувате ОК и откако апдејтот ќе заврши за 1 минута ќе почне и инсталацијата на Windows live messenger 8.5 final. :bravo:

Ако не друго барем нема да ме нервира она потсетување дека има понова верзија од МСН што се појавува на секое логирање на Windows live messenger. :LOL: :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,568
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно