• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MSN plus

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Како да го update-увам мсн 4.7 во мсн плус?
Ми бара некои верзии(не знам ни кои беа) последно што инсталирав беше мсн 5 и ми побара мсн 3.1 за да може мсн 8 да се инсталира.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,383
29,032
kalco.ru
ако имаш sp1 неможе да инсталираш понова верзија од5.0
затоа ќе апдејтувас виндовс во sp2 и ќе ти се реши проблемот.
Прво ќе си се апдејтува во 8.(некоја) верзија и после ќе инсталираш мсн + ај позздрав:)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Само мала информација, за да ја инсталираш најновата верзија потребен ти е и windows installer 3 така да и тоа ќе треба да си го набавиш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,567
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно