• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MSN и покажување на музика што слушам во моментов

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Пријатели,

Имам проблем, инаку јас само кога имам проблем само тогаш започнувам некоја тема :hmm:

Кој MSN да ги инсталирам и како да го подесам за да покажува што слушам музика во моментов? :muzika:
Сега ја имам оваа верзија на MSN:
и во options MSN ми е подесен вака:
и кога ке го отворам е ова:
Сега сакам, како горе на сликата, подолу како кај мојот пријател/ка, кога ке се вклучам и си слушам музика на winamp или некој друг player, кај тие што ме имаат на листата да стои што музика оди кај мене...

Пробував неколку пати и како што се гледа од screenshoot-овите изгледа дека се е подесено како треба и дека се е во ред а сепак не функционира. :zbunet2:

Затоа барам од Вас да ми кажете кој MSN да инсталирам и дали има потоа некои закрпи (додатоци) што треба да се инсталираат за да функционира ова како што треба.
Дајте (испратете ми) ми линкови од каде кој MSN да го извадам како и линк за закрпи (додатоци) за да работи како треба


До модераторот:
- Ако темава не е на право место „Се Извинувам“ и ако треба преместите ја. Побарав низ форумов во врска со ова тема и не најдов ништо па затоа започнав нова тема.


За крај знае се, кој ми помогне има пиво од мене :beer::alkos:

Благодарам :molenje2:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,383
29,032
kalco.ru
Па вака за да можеш да слишаш музика на мсн ти треба gen_msn.dll ова е плагин за винамп кој сигурен сум дека ќе го најдеш на интернет...доколку не го најдеш јас ќе ти дадам линк
иначе верзијата на мсн подржува оваа опција
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Друже тоа покажува која музика ја слушаш доколку слушаш на Windows Media Player,значи со друг не сака .
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Па вака за да можеш да слишаш музика на мсн ти треба gen_msn.dll ова е плагин за винамп кој сигурен сум дека ќе го најдеш на интернет...доколку не го најдеш јас ќе ти дадам линк
иначе верзијата на мсн подржува оваа опција
Пријателе, дај ми линк и кажи ми кај да го инсталирам.
Како што те разбрав, плагинот е за winamp?
Ако е така одлично, бидејки музика претжно слушам на winamp.

П.С. А за пиво сум озбилен, само што никој не ме сваќа озбилно :D

:alkos::alkos::alkos:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Не ти треба ништо повеќе освен да конфигурираш.
Начинов е едноставен, и ќе ти се покажуваат песните кои ги слушаш преку Windows Media Player.

Значи прво отвори Windows Media Player, и оди options


Потоа оди на Plug-ins, обележи Background и десно штиклирај Windows live Messengger Music Plug-in.Проблемот е решен.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,383
29,032
kalco.ru
Симно го од вториот мој пост одпакувај го иди next и после само си се инсталира у плагините на винамп
напомена кога го инсталираш и винампот и мсн-то треба да ти бидат исклучени
Пиши што си направил а за пивото ке се договориме:))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Можеш и со MSN Plus и скриптата musicNowplaying.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Да само што со MSN+, ќе го уништи целиот програм (windows live messenger). А брзината на праќање/примање фајлови ќе му биде ко со dial-up
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
За msn plus ќе одиш на следниот линк и од таму ќе го симнеш msn plus. Потоа има линк за скрипти и ќе ја симнеш скриптата musicNowplaying.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно