• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MSN и плус уште еден MSN!?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Dali znae nekoj kako mozam da imam poveke messengeri ukluceni vo isto vreme? Probav so toa sto go simnav Windows Live Messenger 9, ali nemase takva opcija, pa go simnav i addon-ot Messenger_Plus!_Live_V.4.50.312 ali pak nemase nekoja si takva opcija. Pa ako znae nekoj kako moze da se izvede ova neka pise.....
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,440
1,212
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ке одиш во Plus -> Preferences -> Customize таму ќе ја штиклираш опцијата Allow me to connect to several accounts simultaneously
 

Ma4e

Intern
25 септември 2008
2
0
Mozes so messenger khalid edition. So ovoj messenger mozes da uklucis kolku sto sakas messengeri vo momentot...
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
simni si messenger discovery i osven sto ke mozes da se pustis od poveke accounti istovremeno, ke mozes da prakas neograniceno mn nudge, da vidis koj od online odi offline i mn drugi korisni raboti
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Уште некој да му каже дека треба да го симне Messanger Discovery :LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Значи темата може да се затвори.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,214
Мислења
858,236
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно