• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

MSN hakiran?!

Статус
Затворена за нови мислења.

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Mojot kum mi veli deka nekoj mu go haknal passot od MSN dali e ova mozno? Spored nego mozno e so nekoja programa Instant password finder navodno so ovaa programa samo pisuvate ID i posle avtomatski go dava passwordot od userot dali ima nekoj nesto korisno da mi kaze vo vrska so ova.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Epa na kum mi mu se slucilo ova a kako dokaz mi pokaza i na youtube sto imase eden klip ne bese eden doduse pojse bea ama ja samo eden poglednav deckoto stvarno passwordot go zema gola voda
 

D

Администратор
31 март 2007
3.643
3.306
www.iwmnetwork.com
Epa na kum mi mu se slucilo ova a kako dokaz mi pokaza i na youtube sto imase eden klip ne bese eden doduse pojse bea ama ja samo eden poglednav deckoto stvarno passwordot go zema gola voda

COMANDER, да сум на твоето место би престанал со зборење на МСН, ти го имам password-от.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
da... nema shansi da se probie vo hotmail (MSN), ako se proba pruteforce, posle 10 probi avtomatski IPto ode na BAN .. taka da samo so scam page moze da se izlaze nekoj

onaka JOK! :p
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
COMANDER, да сум на твоето место би престанал со зборење на МСН, ти го имам password-от.

:LOL: interesno makar sto passwordot e lesen ama ajde...samo barav vase mislenje vo vrska so ova sto mu se ima sluceno na kum mi a mozebi i preku backdoor ili nekoj drug maliciozen softver mu gi pravele tie raboti.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
:LOL: interesno makar sto passwordot e lesen ama ajde...samo barav vase mislenje vo vrska so ova sto mu se ima sluceno na kum mi a mozebi i preku backdoor ili nekoj drug maliciozen softver mu gi pravele tie raboti.

COMANDER, не знам дали постои алатка за дознавање password, но сигурно знам дека постои алатка за блокирање на MSN account, па кога ќе пробаш да се конектираш јавува invalid password. Меѓутоа, и тоа се средува. За повеќе инфо кај колегата Александар:rolleyes:
 

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Можно и најчесто е со кеулоггер на локалната машина. Нека си провери прво тоа.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
COMANDER, не знам дали постои алатка за дознавање password, но сигурно знам дека постои алатка за блокирање на MSN account, па кога ќе пробаш да се конектираш јавува invalid password. Меѓутоа, и тоа се средува. За повеќе инфо кај колегата Александар:rolleyes:

I will contact you kolega as soon as you appear online
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.218
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно