1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MSN Featured Offers

Дискусија во форумот 'Приватност // Анонимност // SPAM' започната од Fatal1ty_, 1 Јули 2009.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,271
  24,716
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Дали на некој му стига овој спам(или што и да е).Кај мене стига по 20 пораки на ден ме побудалеа.Пробав секакви начини за стопирање на овие пораки али никако!

  Да предложите нешто што не сум пробал?Како да се отарасам од него?
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Тоа не, ама од кога го инсталирав МСН 9, само ми стига опомена од антивирусот found tracking cookie atdmt
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,271
  24,716
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  а некое решение за овие чуда мора д апостои??
  Ја не најдов ништо по нетов
   
 4. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,293
  916
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Сите спам пораки стигаат од исти e-mail или домејн или сите од различен само со исти наслов?
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,271
  24,716
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Од различни мејлови со ист наслов.И презентираат некои прозводи .Мекдоналдс,нова кола......
   
 6. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Кажи ми што антивирус имаш? Ако имаш AVG можеш преку него да монтираш што да брише во mail, под услов да имаш инсталирано некој e-mail клиент (Windows live mail, outlook, thunderbird...)
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,271
  24,716
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Имам avast и outlook:O
   
 8. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Има ли авастот заштита за Mail ? Ако има во опциите за мејлови додади да третира како Junk mail се поврзано со зборовите и готова работа :)
   
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,271
  24,716
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Значи поракиве уште стигаат упорно.И сеа приметив дека стигаат од различни мејлови со ист наслов,а различна содржина.Проав со блокирање на мејлот ама нејќе.
  Некој да има сличен проблем?
   
 10. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Знам дека преку Gmail можеш филтри да ставиш, и ако го вметнеш насловот да го филтрира, само ќе ги брише и готово.

  За на Outlook, следи го овој туторијал и кажи ми дали е ок. За текст, одбери некој што се повторува кај сите мејлови, пример насловот.
   
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,271
  24,716
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Брат ај најди ми ваков тут. и за Windows live mail да блокирам и таму па да видам што сум напавил. ај ај плиссс:baknezh:
   
 12. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer

Сподели

Вчитување...