1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MSI Z97 PC MATE

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 13 ноември 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  869
  438
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам MSI Z97 PC MATE матична со мана, првите два рам слота не работат. Никогаш сум немал сличен проблем со матична, првите два слота да не функционираат. Пиновите се ок, а се сомневам да не е и со процесорот до кој што пробувам. Ја земав во трампа како за исправна, човекот се понуди и пари да ми врати ама да не се зафркавам со карго решив да ја продадам. Матичната може да се земе само со тестирање на лице место(инсистирам), да се види дека се друго функционира.

  Цена 2200 денари.
  received_545810629577469.jpeg
   
  Последна промена: 13 ноември 2019
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,287
  3,403
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Рам слотовите или пци слотовите 2 не работат ?
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  869
  438
  15 Декември 2013
  Машко
  Поправено, првите два рам слота :D
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,287
  3,403
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Пробај со друг процесор и стави рам на тие 2 слота :p
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  869
  438
  15 Декември 2013
  Машко
  Немам процесор, ќе пробам да најдам некој друг. :)
   
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,984
  4,692
  8 Април 2011
  Машко
  Имав ваков проблем на од другар плоча и со иглица ги поисправував пиновите и проработи ама то беше фабричка мана едниот слот пластиката му беше поширока фабрички и рамот не допираше до сите пинови , се осеќаше апла клапање.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  869
  438
  15 Декември 2013
  Машко
  Нека иде за 1800 денари :)
   
Слични теми
 1. Викса
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  996
 2. DaVoRkNe
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  345
 3. gremlin
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  746
 4. Sludge.Factory
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  798
 5. Sludge.Factory
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  737
Вчитување...

Сподели

Вчитување...