1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

msi m670 замена процесор

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од ljupco.bitola, 4 Декември 2019.

msi m670 laptop zamena procesor

 1. 10

  0 глас/а
  0.0%
 2. 10

  0 глас/а
  0.0%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. ljupco.bitola

  ljupco.bitola
  Intern

  10
  0
  10 ноември 2009
  здраво имам стар лаптоп го користам за диагностика на коли..
  msi m670 има
  AMD Mobile Sempron 3200+Socket S1 (S1g1) дали мозам да го заменам за овој или некој друг
  AMD Turion 64 X2 L510
  или
  AMD Turion 64 X2 TL-64
  проблем е некој моменти знае да остани 100%
  и работи споро исчистен паста нова .позз


   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,161
  8,543
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Погледни дали M670 го има во изведби со Турион. Ако го има значи поддржува.
  Пиши ми ПП ако сакаш да ти дадам бројче од еден дечко во Скопје да го прашаш дали има Турион од некој стар лаптоп, тој собира такви работи.
   
 3. ljupco.bitola

  ljupco.bitola
  Intern

  10
  0
  10 ноември 2009
 4. ljupco.bitola

  ljupco.bitola
  Intern

  10
  0
  10 ноември 2009
 5. ljupco.bitola

  ljupco.bitola
  Intern

  10
  0
  10 ноември 2009
 6. Peceto

  Peceto
  Gaining Experience

  61
  65
  24 Јули 2012
  Машко
 7. ljupco.bitola

  ljupco.bitola
  Intern

  10
  0
  10 ноември 2009
 8. Peceto

  Peceto
  Gaining Experience

  61
  65
  24 Јули 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...