• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC [со гаранција]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
116
145
Купена на 1 Април, 2019, во добра состојба. Број за контакт во ПП.

Гаранција: До 1 Април, 2021
Цена: 17000 денари

Specs:

VRAM:
6GB, DDR6
Base Clock: 1365MHz
Boost Clock: 1750MHz
Power Usage: 160W
Output: DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1
За повеќе Specs

Слики:

IMG_5749.jpg IMG_5753.jpg

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,336
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно