• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MSI ER710X-052EU AMD Athlon 64 X2

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
http://www.getel.rs/ProductDetails.aspx?arg=6045&type=D

ova se specifikaciite na lap topot.zemen e od river soft.SO 2gb ram.
e sega pri miruvanje ,znaci nisto ne raboti lap topot...a na task manager vo performance PF Usage ima nekade okolku 520-530 MB.

dali e mnogu ili e normalno?

p.s.ne raboti so vista,xp sp2.
256mb do 512(макс) се резервирани за графичката карта односно чипот.Значи во мирување XPto околу 300 плус графичката
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,037
720
ama luge nisto ne raboti ,nisto ne e uluceno?kako moze da koristi 520-530MB.

eve tuka na rabota imam slicen po performansi so lap topot 2 GB RAM,INEGRIRANA VGA,ATHLON DL na 2GHz(na lap topot e 1.8GHz) i momentalo gledam film na divx i trosi 242MB.
jas mislam deka e mnogu .....ama sto moze da raboti i da crpi tolku mnogu ?
 

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
ama luge nisto ne raboti ,nisto ne e uluceno?kako moze da koristi 520-530MB.

eve tuka na rabota imam slicen po performansi so lap topot 2 GB RAM,INEGRIRANA VGA,ATHLON DL na 2GHz(na lap topot e 1.8GHz) i momentalo gledam film na divx i trosi 242MB.
jas mislam deka e mnogu .....ama sto moze da raboti i da crpi tolku mnogu ?
Само графичката(значи без ос) ти троши 512мб - тоа е максимум. Ова ти е од информацијата на сајтот:

Grafička kartica: ATI Radeon X1270 (Xpress 1100 serija),Video memorija: 512 MB deljivo (UMA)

Сигурно има опција да се спушти на минимум некаде во nvidia control или слично. Плус имаш 2гб и пак се буниш :) Уживај
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно