1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

msi click bios 5

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Ivan222, 4 Јануари 2020.

 1. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,056
  1,172
  11 Март 2011
  Кликни F7 (Advanced) и постирај ја тука сликата, треба да имаш нешто како legacy boot (вклучи го) или secure boot (исклучи го)
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,523
  999
  28 ноември 2015
  Машко
  100%
   
 3. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,633
  2,462
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Треба да си во Advanced Mode (F7) ко шо напиша @bxxxn и да го пратиш дечкото во видеото:

   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Aj vaka posto seuste mi e starata ploca nemozam nisto da probam.Imam nekolku prasanja:
  1 Dali na starava ploca mozam da napravam bootable USB so rufus pa posle da go upotrebam za instalacija na win 10 na novata ploca?
  2 Dali se pravi bootable DVD so rufus?
  3 Sto treba da izberam MBR ili GPT imam hdd 320gb
  4 I dali moram da instaliram nov win 10 posto veke go imam na starava ploca?
   
 5. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  150
  126
  8 oктомври 2016
  Под број 4 се крие одговорот. А зашто ти го тролала форумот?

  Sent from my Redmi
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,127
  7,028
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  1. Да
  2. Бутабилно УСБ (од 8гб нагоре)
  3. Target System BIOS or UEFI-CSM
  4. Препорачливо е. Ако е оригинален и нов клуч ти треба.
   
 7. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Fala mnogu za odgovorite.Koga ke bidam posloboden ke ja stavam novata ploca pa ke vi pisam kako se dvizat rabotive...Pozdrav
   
 8. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Go napraviv usb i pocnav so instalacija ama zastanav tuka eve slika
  20200112_163602.jpg
   
 9. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Ne go pokazuva hard diskot kade da prodolzi instalacijata..
   
 10. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,633
  2,462
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Сега барем знаеш шо ти е дефеко.
   
 11. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
 12. krema

  krema
  Professor

  9,799
  9,474
  24 Јуни 2009
  Машко
  Вероватно дискот е проблемот, пробај со друг диск.
   
 13. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Hdd e nov raboti na starata ploca
   
 14. krema

  krema
  Professor

  9,799
  9,474
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пробај со друг power и data кабел.
   
 15. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Znaci mislis deka netreba nisto da se pravi vo biosot
   
 16. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,368
  2,441
  9 Февруари 2011
  Ти од 4 јануари се плеткаш со ова?
  Тролаш?
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  9,799
  9,474
  24 Јуни 2009
  Машко
  Треба да се проверат сите опции за да го констатираш проблемот.
   
 18. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  223
  46
  18 Јануари 2019
  Машко
  врати го на стариот пц,мениш mbr на gpt,направи друга патриција 10гб примарј распакувај го виндовсот и активе патриција,ставиш хдд на новата матична.
   
 19. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,564
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ај стај го дискот на второ место после усб бутабилното. Префрли го во биосот од последно на второто место.
  П.С и уклучи ги тоа сата конекторите во плочата во сеттингс.
   
Слични теми
 1. Stane
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,570
 2. Cevi
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,368
 3. M@RKO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,000
 4. GangStA
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  571
 5. gokica
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,509
Вчитување...

Сподели

Вчитување...