Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено MSI B450 Tomaxawk max

Статус
Затворена за нови мислења.

incontempt

Gaining Experience
24 февруари 2016
225
214
incontempt's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x BQ Dark Rock Pro
Motherboard
ROG STRIX B550-F GAMING
Storage
KINGSTON SKC1000 240gb, SUV500 480gb,WDC 12tb
PSU
Antec High Current Gamer Modular 850 W
RAM
G.Skill FlareX 4x8gb 3800Mhz
Video card
Sapphire rx5700xt
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Logitech G502
Keyboard
Natec Genesis Gaming Thor 300 Mechanical
Audio
Onkyo TX-SR373, Wharfedale Diamond 11.1
Monitor
AOC 24G2U + 22" Philips + 43" Philips TV
OS
Windows 10 IoT Enterprise LTSC

incontempt

Gaining Experience
24 февруари 2016
225
214
incontempt's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x BQ Dark Rock Pro
Motherboard
ROG STRIX B550-F GAMING
Storage
KINGSTON SKC1000 240gb, SUV500 480gb,WDC 12tb
PSU
Antec High Current Gamer Modular 850 W
RAM
G.Skill FlareX 4x8gb 3800Mhz
Video card
Sapphire rx5700xt
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Logitech G502
Keyboard
Natec Genesis Gaming Thor 300 Mechanical
Audio
Onkyo TX-SR373, Wharfedale Diamond 11.1
Monitor
AOC 24G2U + 22" Philips + 43" Philips TV
OS
Windows 10 IoT Enterprise LTSC
Резервирана
 

incontempt

Gaining Experience
24 февруари 2016
225
214
incontempt's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x BQ Dark Rock Pro
Motherboard
ROG STRIX B550-F GAMING
Storage
KINGSTON SKC1000 240gb, SUV500 480gb,WDC 12tb
PSU
Antec High Current Gamer Modular 850 W
RAM
G.Skill FlareX 4x8gb 3800Mhz
Video card
Sapphire rx5700xt
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Logitech G502
Keyboard
Natec Genesis Gaming Thor 300 Mechanical
Audio
Onkyo TX-SR373, Wharfedale Diamond 11.1
Monitor
AOC 24G2U + 22" Philips + 43" Philips TV
OS
Windows 10 IoT Enterprise LTSC
Продадена на член од форум.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.110
Мислења
974.645
Членови
35.409
Најнов член
sendrit
На врв Дно