• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MS Word - Rich Text Format File - вишок тагови. Помош !

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ivan_SM

Intern
9 октомври 2007
7
0
При зачувување на rtf фајл, преку Microsoft Word 2003 се додаваат вишок тагови.
Дали некој од членовите на форумов знае што? како? и каде? да се подеси во Microsoft Word 2003 за да се спречи автоматското додавање на вишок тагови во обработуваниот rtf фајл или евентуално, да се додаде најмалиот можен број на дополнителни тагови, кои во изворниот rtf фајл ги нема ?

Фала Ви,
Иван
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,757
Мислења
849,932
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно