• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MS MAGIC MP404

  • Ја почнал/а темата
  • #1
2 септември 2008
25
0
Едно прашање.

Пред извесно време овој плеер несакајќи ми падна и после тоа не работи екранот. По сеќавање се обидов да пуштам песна и увидов дека може да пее, иако екранот не работи (не е скршен, туку веројатно нешто внатрешно е).

Е сега, ме интересира, некој што има сличен MP3-плеер, да ме додаде на MSN за да ми каже како да го исклучам екстерниот звучник бидејќи не можам да се сетам каде точно се наоѓаше (а и не гледам) :)

Или евентуално, колку би ме чинела поправка.

Да напоменам дека гаранцијата е истечена, не можам никаде да си ги најдам пропратните документи што беа со него. Го купив од Германос лани.

Фала однапред!
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Доколку е откачено нешто кај дисплејот, поправката би те чинела неколку стотки, не верувам повеќе од 200-300 денари. За промена на дисплејот или нешто друго е тогаш ќе е повеќе.
Јас да сум на твое место, штом е веќе истечена гаранцијата, сам би го отворил и би погледал визуелно што му е, дали се гледа нешто откачено, би ги чепнал конекторите кај дисплејот (многу сакам да отворам работи:p).
Друга варијанта ти е да пробаш да го поправиш на РУСКИ. Ако го имаш гледано Армагедон, ќе знаеш како е. Ако не го имаш гледано, тоа е така што ќе го лупниш едно два-три-пет-шест пати и ќе проработи или R.I.P.:p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3
2 септември 2008
25
0
Aj првата варијанта :D:D:))

Џабе ако го отворам, не се разбирам во електроника.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Нема потреба да се разбираш за тоа што ти го велам. Сигурно ќе можеш визуелно да процениш дали нешто е откачено и внимателно провери ги конекторите да не се лабави.
Ако не, пробај на сервис што ќе ти кажат.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5
2 септември 2008
25
0
E не ми се фрлаат пари.
Во друга тема прочитав дека има некој со ист MP3-плеер ко мојот, па ако го прочита ова, молам да се обрати кај мене.

Кај е катастрофа плееров па уште пари да давам за поправка. Сестра ми 3 ги смени :))
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Пиши му ти ПП (приватна порака) или провери во податоците кај него дали има наведено е-маил и контактирај ти со него, бидејќи може да се случи да не ја прочита темава и џабе да чекаш.
Погуглај малце ТУКА и види дали ќе најдеш нешто. Проверив јас 5-6 страници ама немаше ништо (првиот бара помош како тебе:p)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно