• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MS access 2003

  • Ја почнал/а темата
  • #1

velestrumf

Intern
4 март 2008
1
0
Имам направено база на податоци во acessB и сакам кога ќе ја отворам да не се појавува во акцес окружување,туку да се отвара како извршна (.еxе)програма.Однапред благодарам за сите дадени одговори.
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Ќе си направиш програма која што ќе ја поврзиш со базата.
Пробај со C#.Net.
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Nemozes taka edino da napravis formi i da gi isklucis(nema da gi gleda korisnikot) i zabranis site pristapi i menia od access.
Taka da koga ke se otvori progrmata ke ti se otvori samo formata so si ja napravil

A ti kako sto sakas ke mora da si otvori VS.Net i tamu da si isprogramiras vo nekoj od jazicite(C++/CLI,VB ili C#)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,661
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно