1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мрежната Intel 82579V Gigabit Network Connection не се активира:This device cannot start. (Code 10)

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од skullmonkey, 14 Септември 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Здраво, имам ваков случај. Сабајле откако е запален компјутерот го дава ова.
  Претходно ништо не е сменето.
  По нет гледам дека се случува ама ниту едно од решенијата не работи.

  upload_2019-9-14_8-52-29.png
  upload_2019-9-14_8-52-50.png

  Пробав драјвер да ставам, не сака.
  Да инсталирам од официјалната страна на плочата вика нема таков дивајс.
  Направи апдејт виндоусов на 1903 сега и пак не е опраено.
  Во биос ставено UEFI driver first и пак не го средуца.

  Има некој искуство со ова?
  Фала.
   
 2. architect

  architect
  Unstoppable

  1,972
  2,360
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  ако станува збор за истиот пц кај што предходно имаше проблеми со графичка, менувај матична :)
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јок. Се опраи тој. Ќе пишам после апдејт на таа тема :)
   

Сподели

Вчитување...