Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mr. Alien vs. sangramiki

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mr.Alien

Гостин
@sangaimikiri

Види, каде ќе пишувам е моја работа. А ти ако имаш добри контрааргументи, изнеси ги.
Дали сум паметен нема потреба да дискутирам со тебе.
Од твоите досегашни постови не видов ништо друго освен тоа дека на форумов си за трговија. Немам ништо против, но но не си давај за право некого да масираш со приватни пораки во кои ќе му објаснуваш што да прави и кај да постира. Ако нешто не ти одговара, не го читај, не го коментирај. Никој не те присилува на тоа.
За картичката беше само мое мислење, не мора да значи дека сите ќе се сложат со него.
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
@Mr.Alien

Можеш да ја постираш приватната порака, да ја видиме.
Знам дека е приватна, ама... Баш ме заинтересира што ти солела памет кај да постираш. Да не адмит типкава.
Јас нејзини постови само во делот за трговија гледам.
Изгледа трговциве многу паметни луѓе, дури и памет солат :)
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
@Mr.Alien

Можеш да ја постираш приватната порака, да ја видиме.
Знам дека е приватна, ама... Баш ме заинтересира што ти солела памет кај да постираш. Да не адмит типкава.
Јас нејзини постови само во делот за трговија гледам.
Изгледа трговциве многу паметни луѓе, дури и памет солат :)

ot kaj znaes deka e tipka?
 
M

Mr.Alien

Гостин
@Mr.Alien

Можеш да ја постираш приватната порака, да ја видиме.
Знам дека е приватна, ама... Баш ме заинтересира што ти солела памет кај да постираш. Да не адмит типкава.
Јас нејзини постови само во делот за трговија гледам.
Изгледа трговциве многу паметни луѓе, дури и памет солат :)


Нема потреба да постирам приватни пораки што содржат бесмислици и простаклуци. На тој начин само ќе му дадам до значење.
По мојот пост на почетокот на оваа тема добив уште една приватна порака од него, нешто што навистина не заслужува коментар.
Sangaimikiri е предупреден дека по наредниот сличен испад ќе биде баниран, и нема потреба од понатамошно замарање.
Конечно, секому и не се замерува......
 

sangaimikiri

Баниран/a
19 август 2007
18
0
sangaimikiri vs mr. alien

bas me interesirase sto ke laaes pred lugeto.kako prvo mozam da svatam zasto freacer si zamina odf forumov.proicinata si sigurno ti.bidejki gledam deka postojano davas mislenje za drugi.

ne mi e jasno zasto se drugiter clenovi na forumov,dosta ni e eden.

a i vtorata rabota ne sakam da gubam vreme vo raspravija so nekoj sto nema sto da pravi pa postojano stava sol vo site supi
 
M

Mr.Alien

Гостин

A very, very big one....

od kaj znam.znam deka sakas samo da go upropastis oglasot za da mozes ti da si go prodades svojot.a i da sakas da go kupis si zadocnil.jas uste sega ke go pobaram covekot i kidam da go vidam,a ne da gi zimam tvoite prekupeni gjubrinja za 5 pati povisoka cena.mene barem covekot znae deka ke mi treba za rabota,a tebe za preprodavanje.samo da ti kazam deka taka nema da uspees vo biznisot.treba da ostavis i drugite da rabotat

Да појаснам на сите членови.
Јас ПОВРЕМЕНО работам со конфигурации и делови, но ИСКЛУЧИВО со НОВИ, од ПРОВЕРЕНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ и СО ЦЕЛОСНА ГАРАНЦИЈА - за разлика од една персона од форумов.
Не купувам половни делови и не ги препродавам како дотичната персона која форумов го (зло)употребува за лични потреби, и која остава огласи кај ќе стигне (не само на овој форум).
На форумов никогаш не сум понудил нешто за продажба, ниту нов ниту половен дел, освен што понудив на замена два половни дела и огласив дека купувам половна, PCI графичка картичка, која ми треба за лични потреби. Ниту имам намера, ниту имам потреба бизнис да терам преку форумов и да заработувам на грбот на членовите. Си имам поинаков и поефикасен начин на работење.
Со ова сметам дека е јасна бесмисленоста на цитираниот пост. Неповрзани мисли, синтактички грешки, и пред се навреди и hush language, типично за некој кој не е во состојба да води интелектуална дискусија.
Толерантен сум на такво однесување можеби и повеќе отколку што треба, но имам свои причини. Можеби верувам дека дотичната персона ќе се замисли и ќе се обиде да се издигне на повисоко ниво. Секако дека тоа е подобра опција отколку да биде БАНИРАНА!
Дали солам памет или не, секој може СЛОБОДНО да ми каже, но ВО СВОЕ ИМЕ. И доколку некому му делувал така некој мој пост, слободно нека каже тука, во оваа секција - ќе разгледаме објективно, заеднички.
 

sangaimikiri

Баниран/a
19 август 2007
18
0
Да појаснам на сите членови.
Јас ПОВРЕМЕНО работам со конфигурации и делови, но ИСКЛУЧИВО со НОВИ, од ПРОВЕРЕНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ и СО ЦЕЛОСНА ГАРАНЦИЈА - за разлика од една персона од форумов.
Не купувам половни делови и не ги препродавам како дотичната персона која форумов го (зло)употребува за лични потреби, и која остава огласи кај ќе стигне (не само на овој форум).
На форумов никогаш не сум понудил нешто за продажба, ниту нов ниту половен дел, освен што понудив на замена два половни дела и огласив дека купувам половна, PCI графичка картичка, која ми треба за лични потреби. Ниту имам намера, ниту имам потреба бизнис да терам преку форумов и да заработувам на грбот на членовите. Си имам поинаков и поефикасен начин на работење.
Со ова сметам дека е јасна бесмисленоста на цитираниот пост. Неповрзани мисли, синтактички грешки, и пред се навреди и hush language, типично за некој кој не е во состојба да води интелектуална дискусија.
Толерантен сум на такво однесување можеби и повеќе отколку што треба, но имам свои причини. Можеби верувам дека дотичната персона ќе се замисли и ќе се обиде да се издигне на повисоко ниво. Секако дека тоа е подобра опција отколку да биде БАНИРАНА!
Дали солам памет или не, секој може СЛОБОДНО да ми каже, но ВО СВОЕ ИМЕ. И доколку некому му делувал така некој мој пост, слободно нека каже тука, во оваа секција - ќе разгледаме објективно, заеднички.
a ode veke nema potreba sto da se diskutira.covekot si go pocituva zakonot.ha!HA!HA!HA!HA!HA!HA!:LOL: :LOL: :rolleyes:
 

sangaimikiri

Баниран/a
19 август 2007
18
0
good speech i u pravo si , no tipot ednostavno si nasol nacin na zarabotka

hahahahahahahahhahahahahhahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahaha:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :)) :)) :)) :)) :))
nasol koj koj da kaze.covekov veli za mene,a on prodava tri polovni kompjuteri na forumov.
znaci koga ke vidam koj pisuva da umre covek od smeenje.
i drug pat ve molam dokolku sakate da se iznesete na temava napravete go toa na nekoj drug nacin.a ne na vaka amaterski.
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
hahahahahahahahhahahahahhahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahaha:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :)) :)) :)) :)) :))
nasol koj koj da kaze.covekov veli za mene,a on prodava tri polovni kompjuteri na forumov.
znaci koga ke vidam koj pisuva da umre covek od smeenje.
i drug pat ve molam dokolku sakate da se iznesete na temava napravete go toa na nekoj drug nacin.a ne na vaka amaterski.

ova za mene se odnesue?
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Ех, што ти прави бизнисот и лакомоста за заработка.
Нема потреба од карање.
Секој може да си продава што сака, и добро е ако некој како Mr.Alien дава свое мислење дали нешто вреди колку што некој му бара или не.
Впрочем не е само тој, имаше и неколку дргу постови(од други членови) во кои се кажува дека тотичниот хардвер не вреди толку. И што има тука лошо.
ЈАс можам да барам за нешто колку сакам, слободно право е на секој член кој мисли дека тоа не вреди толку, да се произнесе.

На крајот, тој што купува треба да размисли. Нели.

Да не претерувам со пишување, пошто јас не сум нигде цитиран во оваа поддтема, па не сакам да бидам миродија, ама не ми се допаќа кога некој се регистрира на форумов само бизнис да прави.
 

sangaimikiri

Баниран/a
19 август 2007
18
0
Ех, што ти прави бизнисот и лакомоста за заработка.
Нема потреба од карање.
Секој може да си продава што сака, и добро е ако некој како Mr.Alien дава свое мислење дали нешто вреди колку што некој му бара или не.
Впрочем не е само тој, имаше и неколку дргу постови(од други членови) во кои се кажува дека тотичниот хардвер не вреди толку. И што има тука лошо.
ЈАс можам да барам за нешто колку сакам, слободно право е на секој член кој мисли дека тоа не вреди толку, да се произнесе.

На крајот, тој што купува треба да размисли. Нели.

Да не претерувам со пишување, пошто јас не сум нигде цитиран во оваа поддтема, па не сакам да бидам миродија, ама не ми се допаќа кога некој се регистрира на форумов само бизнис да прави.
jas ne vikam deka treba da se dade mislenje,no na sekoj oglas koj nekoj ke go pise
toa e tecene na ligi,bidejki koga covek na site oglasi reagira znaci mu e krivo.I vtora rabota sto sakam da ja pojasnam e deka delovite koi gi nudev i ne bea bas tolku visoki,za tolku da se kreva uzbuna od alien
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
sangaimikiri треба малку да се смири.. Mr.Alien e во право. Негово право си е да дава мислење во врска со огласот. На крајот на краиштата, ова е форум, не е огласник, коментарите се добредојдени.

sangaimikiri е предупреден за начинот на однесување (вреѓањето), доколку продолжи така ќе биде баниран.
Case closed.
 

sangaimikiri

Баниран/a
19 август 2007
18
0
sangaimikiri треба малку да се смири.. Mr.Alien e во право. Негово право си е да дава мислење во врска со огласот.

sangaimikiri е предупреден за начинот на однесување (вреѓањето), доколку продолжи така ќе биде баниран.
Case closed.

mislis deka treba da se umesas vo sekoja mancha.a ne go razbiram ova forumov ne e oglasnik.

prvo gi znaes li rubrikite na forumov.
mozes da vidis deka dole ima posebna rubrika vo koja pisuva oglasi,i vo taa rubrika postojat pod rubriki od koi ednata e vrabotuvanje,drugata e kupuvam-prodavam i tretata ke te ostavam da ja vidis.


i vtora rabota e toa dodeka ne gi vidis rubrikite-kategoriite nemoj da treses gluposti.ete ti edna pricina zasto bi bil pomaten koga nisto ne zboris.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.915
3.993
www.iwmnetwork.com
mislis deka treba da se umesas vo sekoja mancha.a ne go razbiram ova forumov ne e oglasnik.

prvo gi znaes li rubrikite na forumov.
mozes da vidis deka dole ima posebna rubrika vo koja pisuva oglasi,i vo taa rubrika postojat pod rubriki od koi ednata e vrabotuvanje,drugata e kupuvam-prodavam i tretata ke te ostavam da ja vidis.


i vtora rabota e toa dodeka ne gi vidis rubrikite-kategoriite nemoj da treses gluposti.ete ti edna pricina zasto bi bil pomaten koga nisto ne zboris.

Posledno predupreduvanje, i toa javno.
 

drownz

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
a ne go razbiram ova forumov ne e oglasnik.

Делот за огласи е парцијален дел од форумот. А форум е web апликација за држење на дискусии, односно, споделување на искуства и мислења, што значи дека секој има право да коментира на било која тема, макар тоа било и тема во делот за огласи за продавање поволно дилдо.

Енд ју, ар кросинг `д лајн :ljut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.070
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно