• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

MP3 Player

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
328
Еве се мислам дали да купам Quart M-620 2GB од АМЦ. Неговите карактеристики се:

- LCD 2.4 inch
- 1.3 Mega Pixels Camera
- microSD card slot
- FM radio
- replaceable Nokia battery
- 2 speakers
- Voice recording

Сето ова би ме коштало 3500 денари. Дали имал некој искуство со него, дали му се појавило проблеми и слично. Ве прашувам дали ќе се исплати да давам пари за ова. Доколку модераторите/администраторите мислат дека темава е на погрешно место, може слободно да ја преместат.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Епа види вака ова се е добро односно супер е само помислата дека е quart некако не ми се допаѓа. нема ли нешто слично од друг производител?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Само да ти кажам, имам дома quart mp3 player од еден другар ми е го зедов на позајмица. Се си работеше супер го ставив во компјутер си слушав музика и се и кога утредента гледам MP3 player-от укочен на starting... и не без никакви функции. Пробав да го средам и ништо, не сакав да одам до AMC зошто знаев дека сигурно ќе ме изгорат.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
328
А има ли гаранција? Затоа што на каталогот од АМЦ не пишува дали има гаранција.
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
nemoj quart...kupiv quart televizor dvd so saraund i muka mucam so niv...2 pati u godina televizorot e na popravka ednas starterot drug pat senzorot...kupi bilo sto samo ne quart...moe mislenje :D
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Заборавив "малце" да го ставам во наводници. А и да се "пофалам" дека и јас имам лично искуство, но само не ми е јасно како имаш искуство за доживотната употреба :rolleyes:

Dobro druze.. ne bidi tolku bukvalist. Celta mi bese.. deka ipod spored mene e najkvaliteten player. Kako sto kazav od licno iskustvo go tvrdam toa, bidejki imam ipod nekolku godini koj nitu ednas do sega ne pokazal slabost, ne mi treba polnaci i takvi gluposti bidejki se polni na kompjuter, mozes da slusas besprekorno 12 casa... Za takov star model na ipod, poveke ne treba ni da se zboruva, bidejki za tie pari sto go zemav sigurno nemase da najdam podobar mp3 player.

Apple rulezzz..:)
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
За 50 евра(колку што е овој) ке може да земе едно 3-4 ipod-и :ha:
Дефинитивно ipod е одлично решение, само малце повеќе поскапо од овој плеер ;)

не би рекол дека е поскапо. за 2гб ipod shuffle, (како што е плеерот), платив 60$, што е скоро 1000 денари поевтино од тој плеер:D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
328
Еба го... Марката не чинела а?

Отиде Quart ко марка...

Бе ми треба ем-пе-три плеер за да беснеам на рап и метал бе... Значи, ако го земам овај, то ќе биди џабе фрлени пари А?
Кажете некој плеер шо можам да го земам од некоја од скопскиве продавници. Да биде добра марка, солидна меморија и ИЗДРЖЛИВ! Ајде навалете...

Извинете за ќутењето на темава цело време.. ја забораив.. sry.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.484
1.311
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Добро е чудово, добар дизајн и меморија. Сега, од каде да го купам? Каде е лоцирана таа продавница, населба, улица...?

Лептокарија

Скопје
бул."Партизански одреди" бр. 64A
тел: 02/3091 855
[email protected]

Буњаковец

1000 Скопје
TЦ"Буњаковец", Бул."Партизански Одреди", бр.1/1, локал 11
тел. 02/3217-460
[email protected]

Бит Пазар

1000 Скопје
ул.Крсте Мисирков бр.68,
тел:02/3214 944
[email protected]

Градски Трговски Центар

Скопје
Кеј 13 Ноември, локал 100, секција 5
Тел:02 3115 202
e-mail: [email protected]
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Vaka sega....ova e za site sto ne znaat.....
Probajte na google da prebarate Quart i da vidite sto ke dobiete......:D
Takva marka ne postoi.........onosno postoi samo vo Makedonija , i se sklopuva licno od AMC.
Se sto e Quart(televizori, monitori, mp3/4 pleeri...........i dr.) e skart ne viden i ne vredi duri ni za tie evtini pari da se kupi:)

A za Ipod ne vikam deka ne e dobar, mozda e najdobar...... ama jas ne postuvam sminkerski (semadziski) raboti ...... zatoa si imam ZUNE :D
http://www.zune.net/en-us/products/zune30gb/default.htm
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Се е супер со mp3 плеериве, само што овде се скоро дупло поскапи. Се продава Zune некаде низ државава?
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
921
371
Dobro druze.. ne bidi tolku bukvalist. Celta mi bese.. deka ipod spored mene e najkvaliteten player. Kako sto kazav od licno iskustvo go tvrdam toa, bidejki imam ipod nekolku godini koj nitu ednas do sega ne pokazal slabost, ne mi treba polnaci i takvi gluposti bidejki se polni na kompjuter, mozes da slusas besprekorno 12 casa... Za takov star model na ipod, poveke ne treba ni da se zboruva, bidejki za tie pari sto go zemav sigurno nemase da najdam podobar mp3 player.

Apple rulezzz..:)

IPOD najkvaliteten player?E najpopularen i najpoznat vo svetot megutoa cenata voopsto ne go opravduva negoviot kvalitet bidejki e napumpana.Ako sakas da znaes koj e najkvaliteten player sto se odnesuva do zvukot sto e reproduciran na vodeckoto mesto postojano se borat dve firmi a toa se iRiver i COWON.Za zal vo nasava drzava nema zastapnici za niv.Dokaz deka se najdobri mozes da procitas vo nekolku hifi forumi sirum svetot kade audiofilite koi imaat oprema vredna od 5000 evra pa nagore gi ocenuvaat kako najdobri ovie dve firmi koga se raboti za zvukot na samiot player.Napomenuvam deka gi testiraat na tranzistorski i lampaski zasiluvaci za slusalki i slusalki vredni od 150 evra pa nagore bidejki odnosot signal sum e poslab kaj vakvite pleeri i plus otpornosta kaj slusalkite od 250 do 300Ohm si bara zasiluvac.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.985
Мислења
890.306
Членови
31.719
Огласи
223
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно