• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MP3 ili WAV za Audio CD

 • Ја почнал/а темата
 • #1

ceki97

Intern
12 март 2020
11
8
zdravo decki imam eden problem na cd pleerot od kolata imam rezano audio cd ne mi gi cita. ja smenav brzinata na burn no pak isto. a samo dve cd gi cita i tie se snimani na pistar laptop preku windows media player. prasanjeto mi e na nero da gi snimam od wav ili mp3 za audio cd
posto wav original audio format
 
Последна промена:

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
942
591
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Сними ги како АУДИО ЦД. Можеш преку windows media player.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

ceki97

Intern
12 март 2020
11
8
taka gi snimam ama na postar lap top sto se snimani gi cita vo kola a na ponov kompjuter ne gi snima
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,460
8,585
Скопје
taka gi snimam ama na postar lap top sto se snimani gi cita vo kola a na ponov kompjuter ne gi snima
Снимај ги на постариот лаптоп или го шитна!?
Драма се CD player-ите во кола. Некогаш да земеш 2 исти празни CD-а, да ги снимиш на целосно ист начин, едното може да го чита другото не.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: mkd

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
579
583
Скопје
zdravo decki imam eden problem na cd pleerot od kolata imam rezano audio cd ne mi gi cita. ja smenav brzinata na burn no pak isto. a samo dve cd gi cita i tie se snimani na pistar laptop preku windows media player. prasanjeto mi e na nero da gi snimam od wav ili mp3 za audio cd
posto wav original audio format
Снимај ги како Audio CD, не како Data CD. Значи во барот кај што ќе пишува колку простор е потрошено, да биде во минути, а не во мегабајти.

@Avid не би рекол.

Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,460
8,585
Скопје
Океј, на памет зборам, неам шо да праам па си нагаѓам и си пишувам глупости.
Сум немал искуство, братучед ми не ме терал ова да го правам, и се нема случено.
Си измислувам колку нешто да се дешава.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,742
3,111
Океј, на памет зборам, неам шо да праам па си нагаѓам и си пишувам глупости.
Сум немал искуство, братучед ми не ме терал ова да го правам, и се нема случено.
Си измислувам колку нешто да се дешава.
Не е до плеерот, до снимачот или дискот е. Истотво неброено пати и на компјутер ми се десило. После снимање не го чита цедето. Некои од тие таквите на друг компјутер се пуштаат, некои не.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

ceki97

Intern
12 март 2020
11
8
Снимај ги на постариот лаптоп или го шитна!?
Драма се CD player-ите во кола. Некогаш да земеш 2 исти празни CD-а, да ги снимиш на целосно ист начин, едното може да го чита другото не.
imas pravo za postar kompjuter ili laptop. moze i toa da bide
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,256
1,325
Симни некој поозбилен програм за снимање на CD, пример ImgBurn, подеси го како Audio CD, смали ја брзината на најмала дозволена за тој диск и си направил се што можеш. Ако после ова не ги чита, едноставно некои медиуми и уреди „не се сакаат“.
 

xbl9k

Intern
10 декември 2017
29
12
Ако користиш вин 10 кога ке ставиш празно цд ти излегува прозор да одбереш дали ќе го користиш цдто како дата сториџ или за во медиа плеер. Овде одбираш медиа плеер и завршена работа..

Sent from my Nokia 3.4 using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

ceki97

Intern
12 март 2020
11
8
decki fala vi mnogu ama zedov princo cd od edna prodavnica i go izrezi bez problem preku wmp so faster burn
 

Атачменти

 • Уау
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно