1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mozilla Firefox

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од pocttopus, 15 Јануари 2012.

Дали ви се допаѓа Mozilla Firefox?

 1. да.

  68.1%
 2. не.

  31.9%
 1. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,290
  4,771
  21 Јануари 2009
  Зошто ова се нема десено уште кај мене? Од некој апдејт на Мозилата е? Мене уште не ми се направил апдејтот и затоа?
  Да не одам значи help -> about?
  Пошо Мозила ми е чудна у нејзиното селф апдејтување, некогаш сама ми се апдејтува, а некогаш треба help -> about да отидам.
   
 2. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  162
  38
  18 Јануари 2019
  Машко
  1. Кога беше добра мозилата,сега пак google chrome.
  2. Пробав на игри да видам што е разликата без ни еден адд он,мозилата сецка на игри онлине,место google chrome.
  3. Постарите верзии на мозила не кочат игрите кога се игра,нема кочење.
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 3. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,051
  1,319
  17 Јуни 2009
  Машко
  Јас Mozzila-та ја користев од 2005 па се до 2014. Ја напуштив лисицата бидејки споредено со Хромот таа беше осетно поспора во се.
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,290
  4,771
  21 Јануари 2009
  Јесте, но откако го сменија енџинот во Quantum стана дури и побрза од Chrome, за мене.
   
  iface, SiPy` и на filipkir им се допаѓа ова.
 5. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,051
  1,319
  17 Јуни 2009
  Машко
  Кај мене и после Quantum енџинот лисицата ми е поспора од Хром, ама не е до толку многу како што беше порано.
   
  На Nightingale и Garfield' им се допаѓа ова.
 6. stoneeater

  stoneeater
  Intern

  79
  48
  23 Јули 2010
  Преинсталирај ја Мозилата, со целосно бришење од регистри,temp,local,program files. (Употреби некој од uninstaller-те) Инсталирај ја наново и ќе работи.Викаат некој bug,ќе го сределе со нареден update.Вака среди си го сам.
   
 7. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Се сменав на Firefox пред година дена зошто 4К видеата на YouTube на Chrome сецкаја, lost frames имаше премногу, со Firefox Quantum се реши проблемот. Ама скандалов со addons ме налути и си се вратив на Chrome и можам да кажам после година дена користење на Firefox, Chrome е далеку побрз, дури и во 4К видеа. Едино нешто подобро моментално Firefox што има e црната тема и кустомизација, ништо друго.

  Мојата беше на 66.0.3, а на другар 66.0.2 ништо не му се имаше десено па можно е до верзијата.
   
  Последна промена: 5 Мај 2019
  На Avid и SiPy` им се допаѓа ова.
 8. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,531
  2,299
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Апдејтирај си го Chrome, верзија 74 поддржува Dark Mode од Windows 10.
   
  На Nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Сум пропуштил ова нешто. Ама пошто не ми се свиѓа Dark Theme од Windows 10, може да се форсира со додавање на --force-dark-mode во Properties -> Target. Ова е веќе подобро :)

  Код:
  "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --force-dark-mode
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,011
  10,866
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,351
  4,062
  23 Јуни 2015
  Машко
  Само реинсталација на адоните/екстензиите и решено е.
   
 12. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  130
  120
  18 Септември 2015
  Машко
  Неможе реинсталација, кај мене неможе ни инсталација на теми,ни аддони


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 13. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,286
  2,854
  4 Септември 2008
  Ете стаса апдејтот, немора одма да се откажува од Фајрфокс.
   
  Avid, StevoB26 и на Luca Toni им се допаѓа ова.
 14. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  151
  86
  12 Февруари 2015
  Машко
  само update и решен проблем
   
 15. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,011
  10,866
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  И се разбира, овој „огромен“ проблем не може да се реши со еден апдејт, мора и втор. :rolleyes:
   
 16. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  151
  86
  12 Февруари 2015
  Машко
  што е сигурно, сигурно е :)
   
 17. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,286
  2,854
  4 Септември 2008
  Со последнава верзија на Firefox има опција да блокираш auto-play на видеа, функцијава е преродувачка.
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. goodboy
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,550
 2. Stane
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,624
 3. /BRAINIAC\
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  949
 4. the.w
  Одговори:
  87
  Прегледи:
  8,618
 5. StalkeR
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,094
Вчитување...

Сподели

Вчитување...