• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mozilla Firefox - Друштвена група

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Здраво! Отворив една друштвена група "Mozilla Firefox" за сите корисници на истиот веб пребарувач. Барам искусни такви корисници кои што ќе ми помогнете во мојата мисија за ширење на зборот за Фајрфокс. Линк до неа.
Затоа зачленете се!
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,640
1,097
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
него, што е тоа Роботека?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Епа значи вака:
Секој од вас нека направи специјално Мак. Мозила Фајрфокс Лого и други графички дизајни. Кога ќе бидат направени ќе очекуваме да бидат изработени од страна на SpreadFirefox. После тоа ќе добиете сите и ќе почниме со промоцијата на Мозила Фајрфокс.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,757
Мислења
849,932
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно