• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mozilla Firefox Bitola Promotion Група

 • Ја почнал/а темата
 • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Јас и еден тим од моето школо планираме да направиме промоција на Мозила Фајрфокс во Битола за денот на Нова Година. Името на промоцијата е Happy New Year with New Mozilla Firefox. Сакам да знам дали некој од форумов ќе се пријави за да биди гостин на Промоцијата??
Ве молам поддржете го настанов.
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Ми се допаѓа идејата,но имам неколку прашања...:bravo:
Имате ли план како тоа да го изведете?
Каде планирате да го направите тоа?
Нешто бесплатни цдња ова она...огласи,банери и сл...
Дај нешто поопширни информации...

п.с. знам дека има време до нова година но барем да имате нешто смислено,полесно ќе ви оди...да не чекате во "5 до 12" да почнете да работите...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Па добро, јас сум главен во цел проект, и засега имам некои работи размислено и испланирано но не е финално.
Инаку за тоа бесплатни цдиња ќе има, ќе има исто налепници, флаерчиња, пенкала, календарчиња и сл. ќе има најсигурно.
Само што работата е како полесно да се прошири веста???
Ќе има можеби и маици и капи.
Планираме да се договориме со градоначалникот на Општина Битола да направиме тоа да биде на Плоштадот Магнолија.
А од прилика ќе трае едно 4 или 5 саати. Можеби ќе почнеме од кај 19 или 20 часот. Важно кој сака од овај форум ќе може да дојде. :):):)
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Само што работата е како полесно да се прошири веста???
Тоа не би требало да биде тешко...можеш да ја замолиш адмистрацијата на повеќе познати македонски сајтови како кајгана,точка,он нет и слично (ИТ не го споменувам,сигурен сум дека админите тука ќе ти дадат поддршка) да напише некоја статија и да ја стави на првата страна за да им падне во очи на луѓето што ќе ја посетуваат страната и да ја прочитаат статијата...
Според мене најлесно би било ширењето на веста...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Ќе се причека уште малку па после ќе се почне со ширење на веста, бидејќи сега контактирам со Мозила и очекувам да ми пратат промотивен материјал и друго.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
OT: Мислам дека ќе имате поголема публика ако е на некој друг ден... Сепак повеќето ќе сакаат да киднат надвор од родниот град тој ден...
у секој случај, со среќа :bravo:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,266
28,567
kalco.ru
Да и јас мислам дека ќе биде по успешно ако биде на друг ден или евентоално дента за НГ а не вечерта
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,266
28,567
kalco.ru
Да гледаме малце објективно
Дали некој би се заинтересирал да слуша за софтвер или компјутери на НГ кога сите други пиат муваат се забавуваат, а со компјутерот си 24/7 па барем тој еден ден нека се одморат од тоа:))
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Добро, фала на предлозите! :bravo: Можеби ќе биде пред нова година. Ќе видам со Мозила ќе се предоговорам
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Па ваљда не мислеше баш тогаш? Јас мислев деновите пред 31ви...

Сега видов,31 е среда,значи можеш викендот предтоа...односно на 26-28 декември... :muahaha:
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
@Elektrikz


друже тогап ништо не правиш
најубаво е како што ти рекоа последниот викенд
Проооооости мииииии....што те навредиииииив.... (го глеав концертов за Тоше па да се изразам низ песна...)

Не сум "запикасал" убаво шо пишал стефанчо... :ha:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Може, ќе ја средам таа работа... Но кажете колку ќе идете од форумот, да знам колку промотивен материјал ми треба. :)
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Да бидам искрен,тешко...тогаш ќе ме вие новогодишна атмосфера ,на други ствари ќе мислам :)) :tainstven: :LOL:

Види каков ќе ти биде одзивот...можда добро ќе биде после божиќните празници,тогаш сигурно ќе дојдам (распуст ова она:p)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Значи ќе направам список кој ќе иди, и спрема она што беше веќе запознавањето, еве пак ќе имаме шанса да се сретнеме па да разговараме и сл.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Епа сега вака:
Мозила ми рекоа дека оваа недела ќе ме контактираат како и каде да го подигнам промотивниот материјал и слично, што значи дека промоцијата ќе се случи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,207
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно