• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мozilla Firefox 3 Beta 3

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Последната бета верзија на Firefox 3 е веќе неколку дена достапна за симнување. Од Firefox велат дека оваа верзија носи многу подобрувања но ме интересира дали некој го пробал Firefox 3 Beta 3 и дали конечно е решен проблемот со "црпењето" на меморија. Познато е дека досегашните верзии на Firefox користеа огромен процент од ресурсите на компјутерот.
Па затоа прашувам дали некој го пробал Firefox 3 Beta 3, и какви искуства имате?

BTW За оние што сакаат да го пробаат Firefox 3 Beta 3 можат да го симнат тука.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
a shto e toa tolku interesno i novo vo verzijata?Chisto me interesira posho i jas ja nemam seushte..
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
јас откако ја инсталирав забележав дека зема многу помалце ресурси и побрзо ми ги отвара страните.плус дизајнот е интересен.сега за сега феноменоменално:bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
jas pred nekolku casa instalirav Mozilla Firefox 3 Beta 4 i do sega super me sluzi
zabelezav deka pobrzo go otvora stranite od 3 beta 1 i mi "zema" pomal del od memorijata
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,711
Мислења
849,196
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно