• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mozila problem [download freezing]

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Imam mozila firefox najnova verzija i mi se pojavi eden cuden problem.Koga sakam da simnam nesto od internet fajlot zapocnuva da se simnuva i po nekoe vreme simnuvanjeto 'smrznuva' stoi vo mesto i nesaka da se pomesti odnosno da prodolzi.Znae li nekoj kako moze ovoa da se resi ako moze nekako?
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Eve sega primetiv ni so IE nemozam da simnuvam.Preska go skenirav kompjuterot.Imam Norton 360 ne bi trebalo.Sega ni so eden prebaruvac nemozam da simnuvam.lele sto mu bidna sega
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Da ne ti e zarazen kompjuterot?

Eve primer probav da simnam Opera i eve kako izgleda
6qclycx.jpg

Help:tazhen: :tazhen: :ha: :zbunet3:

PS Ako slikata e epten golema ili jas ili adminite neka me izvestat da ja namalam
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Да, вреди да си инсталираш Free download manager. За ваков мал фајл не е проблем ама ако ти прекине на пола на некој фајл од на пример 2-3 Gb сепак ме е сеедно да ти пропадне половината од download-от. ;)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Пробај преку Task Manager. Ако не може да се исклучи тој процес, тогаш оди Start->Run, напиши msconfig и во табот StartUp исклучи го Norton.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.962
Мислења
889.931
Членови
31.714
Огласи
207
Најнов член
FilipG
На врв Дно