• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мозила Фирефох како да исклучам опција?

  • Ја почнал/а темата reng
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Значи најновата верзија на Мозила, ако ја имате има нова функција која се случува автоматски сама. Значи функцијата е refresh доколку се префрлам од еден таб на друг, односно од едно јазиче на друго јазиче. Постојано ми прави refresh иако тоа не сум го побарал. Дали некој знае како да се промени или исклучи овој refresh. Јас барав ама не ја најдов оваа опција. Може само кај мене се случува ова, незнам точно.
 
Во фајрфоксот "Refresh" е заменето со "Reload". Така да барај опција која има "Reload" во името, или нешто слично на "Automatically reload tabs on change". Не сум ја користел 3-ката, зашто уште не е final, па така да може и да е баг некој.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Фала до скајп екстензијата било. Незнам што бара скајп да го прави тоа во мозила, а не дознав ни за што служи истата или тоа и беше намената само што нема врска со скајп програмата ништо.
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Фала до скајп екстензијата било. Незнам што бара скајп да го прави тоа во мозила, а не дознав ни за што служи истата или тоа и беше намената само што нема врска со скајп програмата ништо.
vidi vo tools->add ons...dali e instaliran add-one-ot reload se vika vidi ako e izbrisi go...ako ne ne znam sto moze da bide i kako da isklucis baraj u opcii


ama ti si go resil....ok sorry ne procitav
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно